Węgiel jednak nie będzie tańszy? Możemy zapomnieć o cenie 1000 zł? Fatalne doniesienia z rynku

Węgiel jednak nie będzie tańszy? Możemy zapomnieć o cenie 1000 zł? Fatalne doniesienia z rynku

węgiel opał opłata cena koszt pgg premier morawiecki

Podaj dalej

Węgiel będzie tańszy – za 1000 zł – czy możemy o tym zapomnieć? Wszystko wydawało się już dopięte na ostatni guzik. Okazuje się, że jest z tym niemały problem. Węgiel na składach wciąż będzie za 3-4 tysiące złotych?

Od niemal miesiąca Polska Grupa Górnicza (PGG) szuka – w dużym skrócie – franczyzobiorców. Trwają poszukiwania składów, które będą prowadziły sprzedaż węgla w imieniu PGG – po cenie ustalonej przez producenta. Czyli w domyśle węgiel kupowalibyśmy tam za maksymalnie 1000 zł za tonę – jak potwierdził i zapewnił rząd.

węgiel opał opłata cena koszt pgg premier morawiecki
Pixabay

Natomiast ostatnio o tę sprawę zapytany został premier Mateusz Morawiecki, który potwierdził, że na ten moment zainteresowanie współpracą z PGG ze strony składów jest niewielkie. Zresztą, od dawna mówi się, że składy nie będą przystępowały do żadnego programu, nawet z jakimiś rekompensatami od rządu. Myślenie jest proste – po co mam sprzedać tonę za 1, 1,5 czy 2 tysiące zł jak mogę sprzedawać dalej za 3, 4 tysiące?

Ogromna zmiana w Google Maps! Kierowcy będą rozczarowani? Co będzie to miało na celu?

Rząd twierdzi, że jeśli ten plan się nie uda, to „będzie trzeba coś wymyślić”. Kolejny problem jest taki, że węgla w Polsce brakuje. Chociaż prezydent podpisał ustawę o cenie maksymalnej na poziomie 996,60 zł za tonę, to być może węgla i tak nie kupimy… bo po prostu nie będzie dostępny. Zbliża się trudna zima.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Źródło: Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News