Wciąż masz naklejkę rejestracyjną na szybie? Możesz za to dostać mandat? Co masz zrobić?

Wciąż masz naklejkę rejestracyjną na szybie? Możesz za to dostać mandat? Co masz zrobić?

samochod-parking-inwestycja

Podaj dalej

Czy za naklejkę rejestracyjną na szybie można dostać mandat? Od 4 września jej posiadanie nie jest obowiązkowe – zresztą przy rejestrowaniu samochodów urząd też jej nie wyda. Ale pojawia się pewien paradoks…

Począwszy od 4 września naklejka rejestracyjna na szybie nie jest już obowiązkowa. Tego samego dnia wielu kierowców po prostu odkleiło ją z szyb, a część ją zostawiło. Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia – jak pisałem – nie jest ona obowiązkowa. Ale co, jeśli ktoś ją zostawił i wprowadza ona w błąd?

naklejka rejestracyjna szyba mandat samochód
fot. freepik

Wyobraźcie sobie sytuację, w której kupujecie samochód. Używany, od innego kierowcy. Ale tamten kierowca nie ściągnął naklejki – po prostu mu się nie chciało. Możecie przerejestrować auto, macie nowe „blachy”… ale przecież na szybie wciąż jest naklejka. Na naklejce znajdują się zupełnie inne numery, niż te na tablicach.

Zobacz też:

Czy w takiej sytuacji można dostać mandat, bo wprowadza to w błąd? Nie – okazuje się, że dalej nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu policja nie bierze tego pod uwagę i nie zwraca uwagi na to, co znajduje się na naklejce, jeśli takowa w ogóle jest przyklejona. Mandatu za to nie otrzymamy.

Dolar już prawie po 5 zł! Paliwo dla Polaków będzie droższe z każdym dniem. To katastrofa

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News