W nadchodzący weekend paliwo poniżej 5 zł? Gdzie można będzie znaleźć takie ceny?

W nadchodzący weekend paliwo poniżej 5 zł? Gdzie można będzie znaleźć takie ceny?

W nadchodzący weekend paliwo poniżej 5 zł? Gdzie można będzie znaleźć takie ceny?

Podaj dalej

Gdzie w nadchodzący weekend spotkamy paliwo poniżej 5 zł? Otóż okazuje się, że… praktycznie wszędzie! Oczywiście taka jest ogólnopolska średnia i w różnych miejscach może się różnić. Ale… fakt jest fakt.

Ile w nadchodzących dniach będzie kosztowało paliwo? Benzynę dostaniemy już za 4,04 zł za litr. Oczywiście mowa tu o samej benzynie – o samym paliwie. W cenie, którą widzimy na stacjach, są jeszcze różnego rodzaju podatki i opłaty. 22,7% ceny benzyny na stacji stanowi akcyza. Kolejne 46 groszy to VAT. A jest jeszcze opłata emisyjna i paliwowa oraz marża.

benzyna diesel lpg ceny cena paliwo
fot. freepik.com – shangarey

W przypadku diesla samo paliwo kosztuje aktualnie 4,98 zł. Aż 1,10 zł to akcyza, 53 grosze to VAT, dużą część ceny stanowią też opłaty paliwowa oraz emisyjna. Co ciekawe – w przypadku diesla wyższa jest średnia marża stacji paliw. Nie dość, że to paliwo samo w sobie jest droższe, to jeszcze stacje więcej z niego zarabiają.

Nie musisz nawet wyjeżdżać na drogę. Kara to 6 tysięcy złotych – pismo przyjdzie do domu

No i LPG – tu samo paliwo to 2,25 zł. Drugim największym składnikiem ceny jest marża stacji paliw, która wynosi aż 27 groszy na litrze. Kolejne 23 grosze to VAT, kolejne 22 grosze to akcyza. A do ceny wlicza się jeszcze m.in. opłata paliwowa.

Pora robić zapasy na zimę? Władze opublikowały, co będzie potrzebne na wypadek braku prądu

A teraz wyobraźcie sobie – jak piękne byłoby życie bez podatków… Benzyna za 4,04 zł, diesel za 4,98 zł, LPG za 2,25 zł… I w taki sposób to można tankować…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News