Uważaj na to, co publikujesz w internecie. Nigdy nie wolno ci przekazywać takich danych – pamiętaj

Uważaj na to, co publikujesz w internecie. Nigdy nie wolno ci przekazywać takich danych – pamiętaj

nie wolno udostępniać publikować zdjęcia filmy wojsko polskie informacje (3)

Podaj dalej

Od 24 lutego wszyscy przeżywamy trudne chwile. Agresja Rosji na Ukrainę sprawia, że chyba wszyscy czujemy niepokój i nerwowość. Należy w tym czasie pamiętać o tym, czego nie wolno robić w internecie. Publikowanie takich treści jest niedopuszczalne.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Coś, co miało być błyskawicznym zdobyciem kraju, okazało się zadaniem, które na ten moment przerasta możliwości armii Putina. Nasi wschodni sąsiedzi bohatersko odpierają ataki. Nie zmienia to faktu, że widmo ewentualnej dalszej eskalacji konfliktu wciąż jest możliwe, tym bardziej, że Putin zaczął już straszyć opcją atomową. Pamiętajcie o tym, czego nie wolno publikować w internecie. Teraz szczególnie – ale nie należy tego robić nigdy.

nie wolno udostępniać publikować zdjęcia filmy wojsko polskie informacje
Zdjęcie poglądowe | fot. pixabay

Zawsze należy się zastanowić nad tym, czy publikacja jakichś treści, zdjęć, czy nagrań, nie będzie wykorzystana przez wroga. Sztab Generalny Wojska Polskiego ruszył z akcją uświadamiającą ludzi, której przesłanie brzmi „Cisza służy powodzeniu operacji”. Mowa tu o tym, aby nawet teraz – kiedy nasz kraj teoretycznie nie jest narażony na bezpośrednie starcia – nie publikować żadnych materiałów, które mogłyby posłużyć analitykom obcych wojsk w rozpoznaniu działań Wojska Polskiego.

Udostępnianie filmów, zdjęć, dzielenie się danymi na temat ruchu wojsk, może ułatwić wnikliwym analitykom dostęp do treści o działaniach Wojska Polskiego. Chrońmy nasze dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji – czytamy na twicie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Swoim nieodpowiedzialnym działaniem możesz nieświadomie działać na korzyść naszego wroga. Pamiętaj o tym.

Czego nie wolno publikować?

Zawsze trzeba uważać na trzy główne zasady – kto, gdzie i kiedy. Nie należy publikować nazwisk, stopni, nazw jednostek, znaków identyfikacyjnych, zdradzać gdzie dane służby się znajdują, znajdowały, podawać ich lokalizacji oraz czasu wojskowych działań. Nie należy podawać informacji o tym, gdzie i kiedy przemieszczały się dane wojska, gdzie i kiedy dochodziło do jakichkolwiek lądowań, czy wylotów. Pamiętaj o tym, aby nie zdradzać pozycji, ruchów, stacjonowania, czy terminu jakichkolwiek operacji wojska.

nie wolno udostępniać publikować zdjęcia filmy wojsko polskie informacje
Zdjęcie poglądowe | fot. pixabay

Nie rób zdjęć, nie nagrywaj filmików, a tym bardziej nie dziel się z nikim takimi materiałami i nie udostępniaj ich w sieci. To kilka podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać. Bądźmy wszyscy świadomi zagrożeń, które płyną z naszych zachowań. Oczywiście w tym samym materiale na portalu „WP” przypomina się również o tym, aby nie kreować, ani nie rozpowszechniać w żadnym wypadku fake newsów. Rozgraniczajmy wiedzę, którą się posiłkujemy. Pamiętajmy o tym, że są grupy, które celowo chcą wprowadzić destabilizację i dezinformację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News