Uważaj na ten żart. Nikt może się nie zaśmiać, a ty dostaniesz potężny mandat. Jak to możliwe?

Uważaj na ten żart. Nikt może się nie zaśmiać, a ty dostaniesz potężny mandat. Jak to możliwe?

żart mandat lotnisko samolot bomba

Podaj dalej

Czy żart może być powodem problemów? Owszem – i to bardzo dużych. I to, że nikt się nie zaśmieje, to akurat problem najmniejszy. Dostaniesz za to duży mandat – i to nadal nie musi być koniec kłopotów.

Zwykły żart powodem problemów? Nie chodzi nawet o to, czy ktoś się zaśmieje. Nie chodzi też o jakieś krytyczne uwagi, jak chociażby po niedawnym występie pewnego kabaretu. Żart realnie może sprawić, że dostaniesz wysoki mandat. I to wciąż nie będzie koniec problemów. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.

żart mandat lotnisko samolot bomba
fot. pixabay

Polacy lubią sobie zażartować. Sprawa się zmienia, kiedy zażartują sobie otwarcie np. na lotnisku, na temat bomby. Znacie to? Nie mam co do tego wątpliwości, że wiecie o co chodzi. Jak nie trudno się domyślić, takie słowa o potencjalnej bombie, nawet wypowiedziane w żarcie, muszą wywołać działanie Straży Granicznej. Tutaj nie ma żartów, nie ma głupich wymówek.

Na polskich stacjach skończy się paliwo? Niepokojące sygnały. Coraz częstsze doniesienia o problemie

Straż Graniczna musi takie słowa sprawdzić. Oczywiście wywołanie takiego fałszywego alarmu (podkreślam, nie ma znaczenia, czy ktoś powiedział to w żartach) skutkuje wysokim mandatem. Ale to wciąż nic. „WP” zwraca uwagę, że żaden z takich żartownisiów nie odleciał w tym roku z gdańskiego lotniska. W takiej sytuacji kapitan samolotu może bowiem zadecydować o tym, że dany pasażer nie wejdzie na pokład. I zazwyczaj dokładnie tak się dzieje.

PILNE: Już jutro duża obniżka cen paliw! Benzyna już za 6,85 zł, diesel za 7,02 zł. Sprawdź szczegóły

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News