Uważaj – jeśli zapłacisz za paliwo tym banknotem, możesz pójść do więzienia na osiem lat

Uważaj – jeśli zapłacisz za paliwo tym banknotem, możesz pójść do więzienia na osiem lat

wrc

Podaj dalej

Płacenie za zakupy, paliwo, czy dane usługi to czynność stosunkowo intuicyjna. Okazuje się jednak, że używając takiego banknotu możesz narazić się na spore problemy i spędzić w więzieniu nawet osiem lat!

Jak nie należy płacić za zakupy, paliwo, czy inne usługi? Odpowiedź jest tutaj stosunkowo prosta i oczywista – nie należy płacić fałszywymi banknotami. Wszystko to pokłosie sprawy z Suwałk, gdzie pewien mężczyzna zapłacił za zakupy banknotem o nominale 500 zł. Był jednak pewien problem.

Była to podróbka banknotu z napisem „souvenir”. Co ciekawe, mężczyźnie udało się tym banknotem zapłacić, a kasjerka wydała mu już prawdziwe banknoty. Dokładniej – wydała mu ponad 400 złotych! Kiedy w końcu w sklepie wyszło na jaw co się właśnie stało, wezwano policję.

Funkcjonariusze wytypowali sprawcę, którym był 28-latek z powiatu sokólskiego. Według kodeksu karnego grozi mu za to przestępstwo osiem lat więzienia. Różnica w banknotach jest wyraźna – ten napis był bardzo widoczny. Natomiast z drugiej strony też powiedzmy sobie szczerze – kto skrupulatnie ogląda banknoty, kiedy co chwilę przewijają mu się ich dziesiątki – jak w sklepie, czy na stacji benzynowej?

Można wręcz stwierdzić, że jeśli taki oszust podejdzie „bezczelnie” i po prostu wręczy podrobione banknoty, to istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że kasjerka, czy kasjer coś wykryje. Tu się udało, bo podróbka pachniała fałszem z kilometra i miała dodatkowe napisy. A i tak przecież nie wykryto tego od razu.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News