Urzędnicy przeprowadzą kontrole! Sprawdzą, jaki masz piec i czym palisz! Możesz stracić pieniądze

Urzędnicy przeprowadzą kontrole! Sprawdzą, jaki masz piec i czym palisz! Możesz stracić pieniądze

dodatek węglowy węgiel kontrole kontrola urzędnicy ceeb

Podaj dalej

Już wkrótce możesz spodziewać się kontroli urzędników w swoim domu. Sprawdzą oni jaki masz piec i czym w nim palisz. W przypadku nieprawidłowości możesz stracić przyznane ci pieniądze.

Chodzi oczywiście o program w ramach którego gospodarstwa domowe mogą otrzymać dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych. Każdy, kto złożył wniosek o dopłatę, powinien otrzymać pieniądze w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku. Czas ten został wydłużony ustawowo z 30 dni. Powinien otrzymać… bo najpierw odbędzie się kontrola tego, jaki ma piec.

węgiel dodatek węglowy kontrola urząd straż miejska piec
fot. pixabay

Tak – każdy, kto złożył wniosek o dopłatę, może spodziewać się kontroli. Kontrolę – jak informuje „money.pl” – będzie mógł przeprowadzić pracownik socjalny, albo funkcjonariusz straży miejskiej. Odmowa i uniemożliwienie przeprowadzenie takiej kontroli automatycznie będzie wiązało się z odrzuceniem wniosku i brakiem szans na otrzymanie pieniędzy.

Pora robić zapasy na zimę? Władze opublikowały, co będzie potrzebne na wypadek braku prądu

Oczywiście jeśli wszystko w kontroli będzie się zgadzało z wnioskiem, dopłatę tak czy inaczej dostaniemy. Natomiast dla tych, którzy we wniosku podali nieprawdę, to może być początek bardzo poważnych problemów. Raz, że nie będzie pieniędzy, a dwa, że kłamstwo we wniosku może mieć swoje prawne konsekwencje.

Czy to już czas na to, aby zmienić opony na zimowe? Kierowco, powinieneś to dobrze przemyśleć!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News