To wyprzedzanie było tak złe, jak pizza z ananasem. Samochód wylądował w rowie, mogło skończyć się tragedią [WIDEO]

To wyprzedzanie było tak złe, jak pizza z ananasem. Samochód wylądował w rowie, mogło skończyć się tragedią [WIDEO]

Podaj dalej

Oto znakomity przykład tego, jak nie powinno wyglądać wyprzedzanie. Kierowca nie upewnił się, czy jest miejsce i ledwo się zmieścił, chociaż i tak wylądował w rowie. Gdyby nie zachowanie nagrywającego, mogło skończyć się tragicznie.

Nagranie zamieszczono na kanale „Polskie Drogi”. Opis mówi tam, że „wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych manewrów w ruchu drogowym. Wykonywany bardzo często niewłaściwie, brawurowo, bezmyślnie, na siłę oraz bez odpowiedniego przygotowania.”

wyprzedzanie wypadek

I to nagranie pokazuje dokładnie takie bezmyślne wyprzedzanie. Pan jechał sobie Fordem i popełnił wszystkie te błędy – brawurowo, bezmyślnie, na siłę, bez przygotowania. Ten manewr nie miał prawa się udać.

wyprzedzanie poślizg

Ford cudem się zmieścił. I to tylko dzięki temu, że kierowca samochodu z którego pochodzi nagranie, schował się na pobocze. Ostatecznie kierowca Forda zakończył wyprzedzanie w rowie. Patrząc na to, że nawet nie uszkodził samochodu, może dziękować bogu. To zdarzenie mogło zakończyć się tragedią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News