To nowe, popularne oszustwo! Stracisz konto na portalu Facebook, później posypią się pieniądze

To nowe, popularne oszustwo! Stracisz konto na portalu Facebook, później posypią się pieniądze

facebook oszustwo oszuści dane do logowania konto

Podaj dalej

Oszuści wpadli na kolejny pomysł na to, jak wyłudzić od nas wrażliwe dane. Tym razem furtką ma być SMS, który rzekomo wysłany jest z portalu Facebook. Na co należy w tym momencie uważać?

Oszustwo „na Facebook” jest coraz bardziej popularne. Oszuści znaleźli kolejny sposób na to, jak wyłudzić od ludzi wrażliwe dane. Portal „dobreprogramy.pl” donosi o tym, że ludzie dostają SMS-y. Z ich treści wynika, że ktoś zmienia numer telefonu przypisany do konta na popularnym portalu społecznościowym.

facebook oszustwo oszuści dane do logowania konto
fot. pixabay

Taka wiadomość może zaniepokoić. Od razu w treści SMS-a otrzymujemy informację, że jeśli to nie my zmieniliśmy numer, natychmiast powinniśmy anulować tę zmianę… oczywiście klikając w link podany w SMS-ie. Paradoksalnie – chcąc uchronić się przed utratą konta i danych do logowania… sami wręczymy je oszustom.

Ty też używasz świateł awaryjnych w tym celu? Uważaj, grozi za to wysoki mandat – lepiej tego nie rób

Bo o to w tym chodzi. Link przekieruje nas do fałszywej strony Facebooka. Jeśli się tam zalogujemy, oszuści otrzymają nasze dane do logowania. W tym momencie tracimy kontrolę nad kontem. To prowadzi do kolejnych oszustw, m.in. „na BLIK”, gdzie oszust wyłudza od naszych znajomych pieniądze „w nagłej potrzebie”.

Mieszkasz w jednym z tych województw? Od 1 stycznia twój piec na węgiel będzie nielegalny. Co teraz?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News