To nagranie pokazuje, jakie spustoszenie sieje dron Bayraktar. Jego możliwości są ogromne [WIDEO]

To nagranie pokazuje, jakie spustoszenie sieje dron Bayraktar. Jego możliwości są ogromne [WIDEO]

bayraktar dron nagranie wideo

Podaj dalej

Dron Bayraktar TB2 to broń, której siłę od trzech tygodni obserwuje cały świat. Jedni oglądają te nagrania z zachwytem, drudzy z przerażeniem. Należy jednak podkreślić, że jest to narzędzie, które sieje niebywałe spustoszenie.

Bayraktar TB2 to – jeśli trzymać się oficjalnego nazewnictwa – bezzałogowy rozpoznawczo-bojowy aparat latający. W skrócie możemy powiedzieć, że to turecki, bojowy dron. Wojsko ukraińskie otrzymało te drony od Turcji. Są odpowiedzialne m.in. za zniszczenie samobieżnych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych. Prawdopodobnie dzięki Bayraktarowi zniszczony został też czeczeński oddział niedaleko Kijowa.

bayraktar dron nagranie wideo

Dron w pewnym sensie stał się jednym z symboli tej wojny. Jego znaczenie jest tak ogromne, że o broni powstały już piosenki. Bayraktar odgrywa niesamowitą rolę również pod względem oddziaływania psychologicznego na Rosjan. To niebywałe, jakie ten sprzęt sieje spustoszenie. Dodatkowo, jest niemal niewykrywalny. Nikt nie spodziewa się ataku.

PILNE: Duży dodatek do paliwa? To będzie ulga dla kierowców – przyjęcie przepisów to formalność

Poniżej mamy dla was kompilację nagrań z użycia tego drona bojowego. Jeśli wierzyć opisowi, pochodzą one z konfliktu w Górskim Karabachu w 2020 roku. W tamtejszej wojnie śmierć poniosło niestety ponad 5500 żołnierzy oraz 141 cywilów – zarówno po stronie Azerbejdżanu, jak i Armenii. To pomimo wszystko przypomina nam, że mamy do czynienia z wojną – czymś strasznym, z ludzką tragedią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News