To koniec Facebook-a! Niesamowita decyzja Marka Zuckerberga. Dlaczego się na to zdecydował?

To koniec Facebook-a! Niesamowita decyzja Marka Zuckerberga. Dlaczego się na to zdecydował?

facebook google maps alphabet nazwa (2)

Podaj dalej

Czy Facebook właśnie się kończy? Według ekspertów i dziennikarzy kluczowa decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze w tym miesiącu, maksymalnie 28 października! Skąd w ogóle taki pomysł Marka Zuckerberga?

Facebook to największy portal społecznościowy świata. Nie bez powodu po świecie krąży żart mówiący o tym, że jeśli ktoś nie ma Facebooka, to nie istnieje. Natomiast ta nazwa to nie tylko sam jeden serwis, na którym możemy przeglądać zdjęcia, filmy i rozmawiać ze znajomymi. To cała marka, korporacja, pod którą działają jeszcze chociażby Whatsapp i Instagram.

facebook google maps alphabet nazwa
fot. pixabay

W pewnym sensie Facebook zniknie ze świata, bo Zuckerberg zmieni jego nazwę. To znaczy zmieni nazwę całej korporacji, całej marki. Podobny manewr zastosowało Google tworząc Alphabet. Tak oto nazwa całej korporacji, właściciela różnych firm i przedsiębiorstw, to właśnie Alphabet. I to Alphabet jest właścicielem YouTube, wyszukiwarki Google, Google Maps, Google Play, czy też firm Nest, Calico, Google fiber itd.

W Facebooku plan jest podobny. To znaczy, właścicielem firm, nazwą całej korporacji nie będzie już Facebook. To ruch bliźniaczy do tego Google. Zuckerberg chce dać tym samym do zrozumienia, że jego biznes nie skupia się wyłącznie wokół jednego portalu. Oczywiście sam Facebook jako jeden serwis społecznościowy, jako portal, pozostanie Facebookiem. Natomiast nie będzie on już częścią korporacji Facebooka – ona zmieni nazwę.

fot. pixabay

Eksperci podejrzewają, że Zuckerberg chce też tym ruchem odwrócić uwagę od całego zamieszania wokół Facebooka. Problemy z wrażliwymi danymi, bezpieczeństwem, ogromna awaria z początku miesiąca itd. Może to po prostu próba pomalowania trawy na zielono i zajęcia dziennikarzy czymś innym…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News