To będą najdroższe święta wielkanocne w historii? Ludzie łapią się za głowy na widok tych cen…

To będą najdroższe święta wielkanocne w historii? Ludzie łapią się za głowy na widok tych cen…

zakupy wielkanoc wielkanocne święta jaja majonez olej ceny

Podaj dalej

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Sama Wielkanoc w tym roku przypada na niedzielę, 9 kwietnia. Wszystko wskazuje niestety na to, że będą to najdroższe święta w historii. O wiele droższe od tych ubiegłorocznych – co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać trudne do osiągnięcia. Za co zapłacimy najwięcej i dlaczego? W jaki sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy?

Nadchodzące święta wielkanocne zapowiadają się jako najdroższe w historii. Co prawda wojna rozpoczęła się ponad rok temu i to w 2022 roku wydawało się wszystkim, że jest drogo. Natomiast to, co dzieje się teraz, przekracza ludzkie wyobrażenie. Będzie niezwykle drogo – tak drogo, jak nie było jeszcze nigdy. Kiedy najlepiej podnieść ceny? A no na przykład wtedy, kiedy jest wiadomo, że ludzie i tak pójdą do sklepów i będą robili duże zakupy. Na przykład tuż przed zbliżającym się okresem świątecznym.

zakupy wielkanoc wielkanocne święta jaja majonez olej ceny
fot. pixabay

Inflacja w naszym kraju wciąż jest bardzo wysoka. Zresztą, te wskaźniki i tak nie mówią wszystkiego. Ludzie odczuwają ciągłą drożyznę, nie mają nawet chwili wytchnienia. I tegoroczna Wielkanoc wcale nie będzie stanowiła wyjątku. Ba – mam wrażenie, że ktoś wyczuł okazję i na okres świąt wielkanocnych niektóre produkty będą nawet droższe. No wiecie – przecież ludzie i tak przyjdą i tak zrobią zakupy. Przecież nadchodzą święta – każdy chce je spędzić tak, „jak należy”.

Zobaczysz taki fotoradar? Uważaj, potrafi znacznie więcej, niż kontrola prędkości. Na co jeszcze uważać?

Niezwykle interesujący wpis został zamieszczony ostatnio na portalu Twitter. Rafał Mundy pochylił się nad cenami majonezu w jednej z wiodących sieci. Marzec 2020 roku – majonez w słoiku 900 ml na promocji kosztuje 6,99 zł. Przełom marca i kwietnia, rok 2022 – majonez w słoiku 820 ml kosztuje już 7,49 zł. Wreszcie, marzec 2023. Dokładnie ten sam majonez, tej samej firmy, w słoiku już o pojemności 800 ml kosztuje… 15,99 zł. To ponad dwa razy drożej, niż przed rokiem.

Najdroższe święta w historii?

Oczywiście święta wielkanocne to czas, w którym majonez wielu osobom jest szczególnie potrzebny. Chociażby do legendarnej sałatki jarzynowej, czy też do jaj. Zresztą, jak podaje „money.pl”, drożeje nie tylko majonez. Droższe są też same jaja, czy olej. Według „money.pl” cena typowo wielkanocnych zakupów ma być o 45% wyższa, niż jeszcze rok temu. Wiele osób zastanawia się, co teraz? Jak poradzić sobie z tym kryzysem? Jak nie zbankrutować przygotowując się do świąt?

Piesi nie mieli pojęcia, że obserwuje ich policyjny dron. Jeden mandat za drugim – sypało się gęsto

Dla przykładu, majonez można wykonać…samemu. W sieci jest mnóstwo przepisów na prawdziwy, domowy majonez. Nie dość, że zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, to jeszcze będziemy mieli gwarancję smaku i jakości. Do samodzielnego wykonania majonezu potrzebne będą jaja, olej roślinny, pieprz, musztarda oraz ocet, bądź też sok z cytryny. Przygotowanie takiego majonezu jest dziecinnie proste i każdy powinien sobie z tym poradzić. Ale co z pozostałymi elementami?

Samochód używany wkrótce będzie droższy, od nowego? Kuriozalna sytuacja na rynku. Co to ma być?

Oczywiście można przemyśleć to, co chcemy zaserwować podczas świąt. Jedna potrawa może być zdecydowanie droższa w przygotowaniu od drugiej. Można zastanowić się nad takim wielkanocnym menu, aby było trochę taniej. Tak, aby uniknąć wykorzystywania tych produktów, które podrożały najbardziej. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście – wystarczy się nad tym solidnie zastanowić i przemyśleć temat. Warto też stosować różnego rodzaju zamienniki zamiast ulubionych, oryginalnych produktów. Często jakość i smak są te same, tylko opakowanie jest inne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News