Tankowanie paliwa „za darmo”? To możliwe – wiele osób tak robi. Z czym to się wiąże? Tłumaczymy

Tankowanie paliwa „za darmo”? To możliwe – wiele osób tak robi. Z czym to się wiąże? Tłumaczymy

paliwo benzyna tankowanie za darmo

Podaj dalej

Widząc rosnące ceny paliwa pewnie każdy z nas pomyślał sobie kiedyś jak cudownie byłoby zatankować za darmo. Albo chociaż zapłacić za samą cenę paliwa, bez tych ogromnych podatków. Są osoby, u których to pragnienie było zbyt duże.

Chyba każdy z nas myślał kiedyś o tym, jak cudownie byłoby zatankować paliwo za darmo. Jak gdyby było to powszechne, darmowe dobro, które każdemu po prostu przysługuje. Oczywiście świat nie jest taki idealny i za paliwo trzeba płacić – często bardzo dużo. Przecież świeżo co jesteśmy po okresie, w którym benzyna i diesel kosztowały ponad 6 zł za litr. A mam takie wrażenie, że wkrótce może być tak samo.

paliwo benzyna tankowanie za darmo
fot. pixabay

Czy jest możliwe tankowanie samochodu bez płacenia? Teoretycznie jest to możliwe. Natomiast nazywa się to mówiąc wprost kradzieżą. Im paliwo droższe, tym więcej osób decyduje się na taki krok. Krok oczywiście desperacji i raczej pozbawiony jakichkolwiek szans powodzenia. A raczej nie tak powodzenia, jak po prostu uniknięcia konsekwencji.

PILNE: W maju benzyna będzie kosztowała 7,09 a diesel 7,16 zł za litr? Fatalne prognozy. Tak drogo?!

Za kradzież paliwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Podobna kara grozi też nawiasem mówiąc tym, którzy kupią takie paliwo, wiedząc, że pochodzi ono z kradzieży. Sama kradzież teoretycznie jest banalnie prosta. Wystarczy zatankować i odjechać. Natomiast możliwość uniknięcia konsekwencji jest znikoma.

paliwo benzyna tankowanie za darmo
fot. pixabay

Należy pamiętać o tym, że na każdej stacji paliw są kamery. Nawet jeśli złodziej pomyśli (a takich jest mało) i usunie z pojazdu tablice rejestracyjne i jakoś zasłoni swoją twarz, to dalej są kamery przemysłowe niemal na każdej ulicy, dzięki którym policja bez problemu ustali w którą stronę i w które miejsce pojechał złodziej. Warto? Niekoniecznie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News