Tak upada „Fit for 55”. Nie będzie żadnych zmian! Samochody spalinowe nadal będą produkowane

Tak upada „Fit for 55”. Nie będzie żadnych zmian! Samochody spalinowe nadal będą produkowane

fit for 55 samochody spalinowe

Podaj dalej

Bardzo wiele wskazuje na to, że planu „Fit for 55” nie uda się prowadzić w życie i samochody spalinowe nadal będą produkowane. Nawet po 2035 roku. I świadczy o tym jeden, bardzo wyraźny sygnał. Niemcy powiedzieli „nie”!

„Fit for 55” to coś, co w pewnym sensie może zrujnować nasze życie. Wywrócić je do góry nogami. To, co znamy i co teraz uważamy za normalne, zniknie. Inne samochody, inne ogrzewanie domu, wszystko będzie inne, bo „ekologia”. OK – nie zrozumcie mnie źle – nie twierdzę, że nie trzeba zadbać o planetę, bo pewnie trzeba. Natomiast można to zrobić w inny sposób, o wiele mądrzejszy i bardziej przystępny.

samochody spalinowy elektryczny fit for 55
fot. pixabay

Są badania, które sugerują wprost, że samochód elektryczny w całym cyklu życia może wyemitować więcej szkodliwych substancji i związków, niż samochód spalinowy. Sama produkcja, budowa takiego auta mnóstwo ich emituje. Taka produkcja elektryka jest kilka razy bardziej szkodliwa, niż produkcja auta spalinowego. Głównie przez baterie i to, co jest potrzebne do ich budowy.

Benzyna za 5,55 zł a diesel za 5,84 zł w Polsce! Gdzie można tak tanio zatankować paliwo?

A jeśli już jesteśmy przy bateriach, to one przecież po kilku latach do niczego się nie nadają. Co z utylizacją? Co z faktem, że po drobnej stłuczce elektryk idzie od razu na złom – to takie ekologiczne? No bo ekonomiczne też nie. Wymiana baterii, kosztowne naprawy… częściami, których nie ma. Sama jazda elektrykiem owszem – jest tańsza, ale uwzględniając w tym koszty napraw i przede wszystkim samego zakupu auta, wybór elektryka nigdy nie będzie bardziej ekonomiczny, niż wybór auta spalinowego.

samochody spalinowy elektryczny fit for 55
fot. pixabay

Stek bzdur?

Ale przecież tu nie tylko o samochody chodzi. Unia ingeruje w nasze życie. Wkrótce przecież twój nowy piec też będzie do wyrzucenia. Tak – ten piec, który wszyscy kazali ci wymienić za takie pieniądze. Nowy piec nowej generacji. Przecież przepisy są takie, że wkrótce, za kilka lat, przy każdym gruntownym remoncie i tak będziesz musiał ten piec wyrzucić, bo ogrzewanie domu węglem, czy gazem, będzie nielegalne.

Znakomite informacje dla kierowców! Diesel i benzyna zaczynają w końcu tanieć? Po ile paliwo?

Można by tak wymieniać godzinami – co w tych wszystkich planach jest źle, co jest nie tak. Powstaje jedno, zasadnicze pytanie – po co? Politycy są po to, aby coś przegłosować, nie interesują ich konsekwencje dla przeciętnego obywatela. Nie interesuje ich to, że ludzie nie chcą aut elektrycznych. Że ich na nie nie stać, że nie chcą się ładować co chwilę. Nie chcą ciągle wymieniać pieców, ciągle czegoś zmieniać. Ludzie chcą, aby politycy zostawili ich w spokoju i nie wchodzili z butami w ich życie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Być może „Fit for 55” nie przejdzie. Słyszymy bardzo wyraźny sprzeciw chociażby z Niemiec. Tam powiedziano wprost, że Niemcy nie zaakceptują planu w takiej formie. Słychać też głosy z innych krajów. Pojawił się wyraźny sprzeciw, który szybko może utemperować Komisję Europejską. A nawet jeśli jej nie utemperuje… no cóż. Może najwyższy czas przemyśleć, czy ta Unia jeszcze jest nam do czegokolwiek potrzebna? Czy jest tylko od tego, aby nam mówić, co mamy robić?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News