Sylwester 2021/2022: Jakie obostrzenia na noc sylwestrową? Minister zdrowia zabrał głos

Sylwester 2021/2022: Jakie obostrzenia na noc sylwestrową? Minister zdrowia zabrał głos

sylwester obostrzenia (4)

Podaj dalej

Wielkimi krokami zbliża się sylwester. Noc sylwestrowa tradycyjnie przyniesie ogrom zabawy i imprez. Jak będzie to wyglądało w obliczu kolejnej fali koronawirusa i odmiany omikron? Obostrzenia będą dotkliwe?

Czy sylwester oznaczał będzie jakiekolwiek obostrzenia, czy jednak rząd ludziom odpuścił? W ubiegłym roku przecież obowiązywał nawet zakaz przemieszczania się. Zdarzało się, że ludzie otrzymywali mandaty za zwykłą jazdę samochodem.

sylwester obostrzenia
fot. pixabay

Sam pamiętam, że żartowano wtedy, że na imprezy sylwestrowe do domów wpadała będzie policja i wlepiała mandaty. Obostrzenia były takie, że w domu mogą przebywać wyłącznie mieszkańcy z określoną, niewielką liczbą gości. Oczywiście ludzie i tak bawili się normalnie i nie zwracali uwagi na żadne obostrzenia. Co rząd postanowił w tym roku?

fot. pixabay

Limity zostały wcześniej ustalone i będą obowiązywały. Ten limit wynosi 100 osób – mówił minister Adam Niedzielski w programie „Newsroom” produkcji „WP”. Chodzi oczywiście o limity osób na imprezach sylwestrowych. Ten limit też jest czysto teoretyczny. Nie wliczają się do niego bowiem osoby zaszczepione. Teoretycznie można więc zorganizować imprezę sylwestrową nawet na 300, albo i 500 osób…

sylwester obostrzenia
fot. pixabay

Sam przepis jest zresztą trochę śmieszny. Tak oto bowiem w walce z najbardziej zakaźną odmianą 15 grudnia zamknięto kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Ale zrobiono wyjątek. Wyjątek… tak naprawdę na jedyną noc, która kogokolwiek interesowała, czyli właśnie na noc sylwestrową. Z 31 grudnia na 1 stycznia wszystko będzie otwarte.

Czy to dobrze, czy źle… sami oceńcie. Jest to przyzwolenie na normalną zabawę sylwestrową. Nic, tylko się cieszyć i korzystać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News