Świąt Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie? Zaskakujące słowa, ale to naprawdę możliwe…

Świąt Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie? Zaskakujące słowa, ale to naprawdę możliwe…

święta bożego narodzenia kryzys transport wielka brytania (4)

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że pod pewnym względem tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są zagrożone. Dla wielu osób może to być bardzo niemiła niespodzianka, natomiast taki scenariusz rzeczywiście jest możliwy…

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób najważniejszy i najbardziej wyczekiwany okres w roku. Kupuje się mnóstwo gadżetów, ubiera choinkę, przyrządza wiele świątecznych potraw. Przygotowania potrafią trwać dobre dwa tygodnie, albo i więcej. Oczywiście to ta część świąt komercyjna – równie ważna, a dla niektórych nawet ważniejsza jest naturalnie część duchowa.

święta bożego narodzenia kryzys transport wielka brytania
fot. pixabay

Ale święta mogą być w tym roku zagrożone. Mowa o Wielkiej Brytanii, która zmaga się z niewiarygodnym kryzysem transportu. Na wyspach mówiąc wprost brakuje kierowców, a to kompletnie zaburzyło łańcuch dostaw. W GB mówi się wprost o tym, że aktualnie, bez kierowców, dostarczanie towarów do magazynów i sklepów nie jest możliwe na wymaganą skalę.

O temacie pisaliśmy już kilka razy. Kierowców brakuje z dwóch powodów – jeden to brexit, drugi koronawirus. Obie te klęski sprawiły, że nikt dobrowolnie nie chce jeździć do Wielkiej Brytanii. Jeśli już musi, wiąże się to z niezliczoną ilością papierologii, dokumentów, procedur, a koniec końców przejazd i tak jest utrudniony do granic możliwości. Dlatego nikt na wyspach nie chce już jeździć „na tirach”. Mnóstwo kierowców wyjechało z kraju, inni zmienili pracę…

fot. pixabay

Co w związku z tym?

Dyrektor ds. żywności i zrównoważonego rozwoju British Retail Consortium Andrew Opie stwierdził wczoraj, że Wielka Brytania ma 10 dni, aby uniknąć katastrofy. Jeśli właśnie w tym okresie nie uda się znaleźć kierowców i jednocześnie zażegnać kryzysu transportowego, Brytyjczycy odczują jego skutki podczas Świąt Bożego Narodzenia.

święta bożego narodzenia kryzys transport wielka brytania
fot. pixabay

Oznacza to, że w sklepach może zabraknąć produktów, do których Brytyjczycy byli przyzwyczajeni. Jest to tym bardziej zła informacja, że mówimy właśnie o mieszkańcach Wielkiej Brytanii. Kraju, gdzie panuje absolutny szał świąt – szał w głównej mierze zakupowy. Choinki i dekoracje na drogach i w miastach pojawiają się tam już w listopadzie. To kraj uwielbiający gadżety. Dla wielu osób szokiem może być, że w tym roku święta mogą wyglądać inaczej.

fot. pixabay

Sprawa jest naprawdę poważna…

Nie mówimy już nawet o tym, że Brytyjczycy odczują kryzys transportowy podczas świąt. „o2” podaje informacje, które otwierają oczy. W związku z brexitem Wielką Brytanię opuściło 25 tysięcy kierowców! „BP” zamknęło 1200 stacji, bo brakuje paliwa. W „Tesco” sklepowe półki świecą pustkami. Już rozumiecie skalę problemu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News