Słynna sieć fast food zamyka swoje lokale. Znikają te wspaniałe burgery? Nic już nie będzie takie samo

Słynna sieć fast food zamyka swoje lokale. Znikają te wspaniałe burgery? Nic już nie będzie takie samo

burger burgery frytki fast food sieć mcdonald's burger king kfc taco bell subway

Podaj dalej

Jakie są wasze ulubione sieci restauracji serwujących dania typu fast food? Przecież czasami to właśnie tam jest najłatwiej zjeść. Jesteśmy w długiej trasie, nikt nie ma czasu, ani ochoty, aby zatrzymywać w restauracjach. Polacy z pewnością mają tutaj swoje preferencje. McDonald’s, Burger King, a może KFC? Jedna z tych sieci podjęła trudną decyzję. Zamyka swoje lokale. Czym jest to spowodowane?

Słynna sieć fast food zamyka swoje lokale

Pewnie każdy z was ma swoje zdanie na temat sieci restauracji, czy też barów – w zależności od tego, kogo by zapytać o nazewnictwo – serwujących dania typu fast food. Jedni powiedzą, że to niezdrowe, szkodliwe. Drudzy, że sytuacja się zmieniła i można tam dostać już lepsze jakościowo jedzenie. Przede wszystkim, taka żywność po prostu wielu z nas bardzo smakuje. Nawet jeśli wiemy, że może to być szkodliwe dla zdrowia, to i tak skusimy się na burgera, frytki, kurczaki, albo jakiś inny wspaniały wymysł.

burger burgery frytki fast food sieć mcdonald's burger king kfc taco bell subway
fot. pixabay

Często tak naprawdę nie ma dużego wyboru. Na przykład w sytuacji, kiedy jesteś w trasie. Łatwiej jest wybrać fast food tuż przy drodze, złożyć zamówienie, odebrać je dwie minuty później i pojechać dalej. Często nie mamy ani czasu ani ochoty na to, aby wchodzić do restauracji. Najpierw wybierać z karty, później czekać nie wiadomo jak długo na to zamówienie no i w końcu zjeść, co też może zająć więcej czasu. Szybki burger, frytki, czy kurczaki z fast foodu są zdecydowanie wygodniejszą i szybszą opcją. Dla wielu osób również smaczniejszą – natomiast o gustach się nie powinno dyskutować.

Jakie są największe sieci restauracji, czy też barów fast food na świecie? Pierwsze trzy z całą pewnością każdy wymieni bez dłuższego zastanawiania. Są to McDonald’s, Burger King oraz KFC. Według Wikipedii do pierwszej piątki zalicza się również Subway i Taco Bell. I każda z tych sieci ma w sobie coś unikatowego. Coś ją wyróżnia, ma nieco inna ofertę, niż pozostałe. Przynajmniej w teorii. I właśnie być może to doprowadziło do tak radykalnych decyzji. Sieć zdecydowała – zamyka swoje lokale.

Skąd taka decyzja?

KFC słynie oczywiście ze swoich kurczaków. Jeśli chodzi o Subway, to tutaj królują kanapki – tak naprawdę ze wszystkim. Taco Bell to zaś sieć specjalizująca się głównie w kuchni meksykańskiej. McDonald’s oraz Burger King mają z kolei dosyć podobną ofertę. Opiera się ona o burgery. W zasadzie, to o totalną klasykę, czyli burgery, frytki i napoje. Oczywiście z jakimiś mniejszymi, bądź większymi różnicami. Oczywiście każdemu może smakować coś innego. Dla jednej osoby szczytem doskonałości jest Whopper – klasyka Burger Kinga, dla drugiej Big Mac – legenda McDonald’s.

burger burgery frytki fast food sieć mcdonald's burger king kfc taco bell subway
fot. pixabay

Wiele wskazuje na to, że nieco gorzej z tej potyczki wychodzi Burger King. Przynajmniej, jeśli mówimy o amerykańskim rynku. Tam sieć ma poważne problemy. W pierwszym kwartale tego roku zamknięto ponad 100 lokali, natomiast w kolejnych miesiącach zamkniętych ma zostać kolejnych 300, albo 400 – czytamy na portalu „o2.pl”. Dowiadujemy się, że wpływ na taką decyzję ma m.in. silna konkurencja – właśnie chociażby ze strony McDonald’s, czy popularnego w Stanach Zjednoczonych Chipotle. Zamykane będą kolejno te lokale, które generują słabe wyniki.

Nie zjesz już Whoppera?

Oczywiście należy tu podkreślić, że mówmy o Stanach Zjednoczonych. Bowiem na arenie międzynarodowej, m.in. w Europie, sieć ma się bardzo dobrze i otwiera kolejne lokale. Tu na ten moment nic nie wskazuje na tak radykalne posunięcia. Zresztą, „o2.pl” podaje, że nawet pomimo zamykanych lokali w stanach, sieć wciąż posiada ich tam niemal 7 tysięcy. Zatem to, że nie zjesz swojego ulubionego Whoppera podczas pobytu w USA raczej ci nie grozi…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News