Sklepy będą znowu otwarte w niedziele? Na taką wiadomość wiele osób długo czekało. Kiedy?

Sklepy będą znowu otwarte w niedziele? Na taką wiadomość wiele osób długo czekało. Kiedy?

sklepy niedziela

Podaj dalej

Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele? Kolejne sieci szukają pomysłów na to, jak otworzyć się w ostatni dzień tygodnia. Wydaje się, że są na to sposoby. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych działań?

Czy sklepy mogą być otwarte w niedziele? Nie, nie mogą. Oczywiście za wyjątkiem tzw. niedziel handlowych. Sieci natomiast szukają wciąż rozwiązania tego problemu. Wszystkie z nich chciałyby prowadzić działalność, chociaż jeszcze nie znalazły na to sposobu. Chociaż… czy aby na pewno nie znalazły? Czy może tylko czekają na prowadzenie pomysłu w życie?

sklepy niedziela
fot. pixabay

W niedzielę otwarte mogą być m.in. placówki, które zajmują się wypożyczaniem oraz dzierżawą sprzętu rekreacyjnego i sportowego. Działać mogą także obiekty kulturalne. Co ciekawe – jedna z największych polskich sieci sklepów właśnie zainteresowała się tymi obszarami biznesowymi – podaje „Interia”.

Fit for 55 zablokowane? Polska mówi stanowcze nie. Samochody spalinowe z nami zostaną?

Natychmiast pojawiły się spekulacje, że jest to droga do otwierania sklepów w niedziele. Czy rzeczywiście tak się wydarzy? Sklep na ten moment zaprzecza, chociaż konkurencja bacznie się przygląda. W teorii przekształcenie sklepów w taki sposób byłoby możliwe. A jeśli jedna sieć z luk w przepisach skorzysta… nie ma wątpliwości, że inne postąpią tak samo.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Oczywiście niewykluczone jest to, że znów zakończy się to w dokładnie ten sam sposób – przepisy znów zostaną zaostrzone. Nasuwa się proste pytanie – nie łatwiej byłoby po prostu zezwolić na normalną działalność? Restauracje, hotele, baseny, stacje paliw – można by wymieniać bardzo długo – to wszystko w niedzielę normalnie działa. Dlaczego sklepy mają być zamknięte?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News