Samochód ważniejszy od drugiego człowieka? Kolejne wyprzedzanie na pasach o krok od tragedii… [WIDEO]

Samochód ważniejszy od drugiego człowieka? Kolejne wyprzedzanie na pasach o krok od tragedii… [WIDEO]

wyprzedzanie

Podaj dalej

Praktycznie codziennie informujemy was o tego typu zdarzeniach. Kiedy w końcu ludzie się nauczą, że wyprzedzanie na pasach jest zabronione?! Ile jeszcze osób musi zginąć w takich sytuacjach? Jak przemówić ludziom do rozsądku?

Początek nagrania mówi tu chyba wszystko. Samochód zwalnia i się zatrzymuje. Dlaczego zwalnia i się zatrzymuje? A no bo jak byk widać znak informujący o przejściu dla pieszych. Co w takiej sytuacji robi normalny kierowca? No też się zatrzymuje, albo przynajmniej zdecydowanie zwalnia, zachowuje szczególną ostrożność. Ale ten pan uznał, że odpowiednie będzie wyprzedzanie.

wyprzedzanie

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Kierowcy – nie tylko ci w naszym kraju – mają kilka wspólnych wad. Jedną z nich jest to, że nie patrzą na znaki. Drugą, że zawsze się spieszą. Na tym nagraniu obserwujemy wręcz wzorowe połączenie tych wad. Połączenie, w którym wystarczył ułamek sekundy i mogliśmy mieć tragedię.

Ileż mówi się o takich sytuacjach? Jak często powtarza się, że po prostu nie wolno wyprzedzać na przejściu dla pieszych. To jeden z tych przepisów, którego złamanie może oznaczać najgorsze skutki. Tymczasem tutaj chłop potrącił przechodnia, ale w sumie bardziej interesowało go, czy mężczyzna nie zarysował mu lakieru na starej Audicy. Ludzie, gdzie my zmierzamy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News