Samochód używany w 2022 roku? Nie kupisz go wcale, albo kupisz drogo – niebezpieczne zjawisko

Samochód używany w 2022 roku? Nie kupisz go wcale, albo kupisz drogo – niebezpieczne zjawisko

samochód zakup samochodu używany używanego stracić pieniądze cofnięty licznik

Podaj dalej

Od pewnego czasu auta w naszym kraju mocno drożeją. Samochód używany to nie jest już tani, miły zakup, jak to bywało jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Sytuacja powoli staje się problemem. Czy istnieje jego rozwiązanie?

Samochód używany – to dla zdecydowanej większości Polaków jedyna opcja zmiany pojazdu na jakiś „nowy”. Powiedzmy sobie szczerze – przeciętny obywatel od dawna nie kupuje nowych samochodów z salonu, bo po prostu go na to nie stać. Mówimy o sytuacji, w której najtańszy nowy model kosztuje jakieś 50 tysięcy, a za coś „rozsądnego” trzeba zapłacić 80, albo i ponad 100 tysięcy.

samochód używany
fot. pixabay

Problem jest taki, że w równym stopniu drożeją samochody używane. Według ekspertów jest to przyrost nawet o 20% rocznie. To też staje się bardzo uciążliwe dla tych, którzy chcieliby zmienić samochód. Powoli wszyscy przyzwyczajamy się do tego, że absolutnie wszystko w tym kraju drożeje. Ale czy chcemy się z tym pogodzić? Niekoniecznie…

Czy w 2022 roku z łatwością będzie można kupić samochód używany? To zależy. Powiedzmy sobie szczerze, że o ile te samochody będą pojawiać się na rynku, to będą drogie. Musimy być na to przygotowani. Handlarze mają świadomość tego, że za pół roku, albo więcej, będą mogli ten sam samochód sprzedać o wiele drożej. Więc jest wyrób – sprzedać od razu drożej, albo poczekać i tak czy inaczej sprzedać drożej?

samochód używany
fot. pixabay

To trochę jak z mieszkaniami. Wyobraźcie sobie sytuację, w której ktoś kupuje stare mieszkanie do remontu. Nawet gdyby go nie ruszał, to za pół roku, czy rok, sprzeda to mieszkanie w takiej cenie, w jakiej te pół roku, czy rok wcześniej sprzedałby wyremontowane i umeblowane. Ceny rosną – rosną w zastraszającym tempie. Szkoda tylko, że nie ma z czego inwestować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News