Są kłopoty z paliwem. Zaczyna go brakować – wprowadzane są limity. To problem dla całego świata

Są kłopoty z paliwem. Zaczyna go brakować – wprowadzane są limity. To problem dla całego świata

problem problemy brak paliwa paliwo chiny (2)

Podaj dalej

Wiele osób z niepokojem spogląda w ostatnim czasie w kierunku Chin. Tamtejszy kryzys obecny jest już na wielu płaszczyznach. Teraz zaczyna brakować paliwa i wprowadzane są limity. To problem dla nas wszystkich – nie tylko dla samych Chińczyków.

W Chinach zaczyna brakować paliwa. Państwo Środka próbuje jakoś z tym walczyć. W wielu miejscach pojawiły się już limity tankowania. Zostały one ustalone na 100 litrów, co jest wyjątkowo złą informacją dla kierowców ciężarówek. Oni w większości mogą tankować jakieś 10% pojemności swoich baków. To poważny problem.

problem problemy brak paliwa paliwo chiny
fot. pixabay

Paliwa na stacjach paliw zaczyna brakować… a z drugiej strony sektor energii coraz bardziej go potrzebuje. Przewiduje się, że zapotrzebowanie ma wzrosnąć nawet o pół miliona baryłek ropy naftowej dziennie. Pojawia się realne widmo przerw w dostawach prądu. A na stacjach… czeka się na tankowanie niemal całymi dniami. To jest fatalna informacja.

Od tygodni mówi się o tym, że absolutnie zaburzony jest łańcuch dostaw z Chin. Kryzys doprowadził do tego, że do Europy nie trafiają np. półprzewodniki niezbędne do produkcji samochodów. Jeśli już trafiają, to z ogromnym opóźnieniem. W efekcie wielu producentów samochodów zdecydowało się pozamykać swoje fabryki. Ci, którzy nadal produkują, odstawiają niekompletne auta na swoje parkingi. Nie ma mowy o żadnych wyprzedażach roczników, bo nie ma aut. Zamawiając swój samochód teraz, dostaniemy go… może za rok?

fot. pixabay

Fatalne informacje…

Najgorsze jest to, że jak widzimy, ten kryzys w Chinach się wyłącznie pogłębia – jest coraz gorzej. Kolejne firmy mają kolejne problemy… A to oznacza, że nie tylko w Europie będzie coraz ciężej – sami Chińczycy też zaczynają mieć problemy u siebie. Nie chodzi tu wyłącznie o zaburzony eksport. Chodzi o to, że ich wewnętrzna gospodarka też zaczyna odczuwać bardzo mocną zadyszkę.

Wyobraźcie sobie tylko, że w porównaniu do końca 2019 roku, aktualnie cena frachtu morskiego jest wyższa o co najmniej 4-5 razy! Jeśli chodzi o czarter kontenerowców, jest nawet 6 razy drożej! Wszystkie te informacje przekazuje „money.pl”. Nie dość, że jest koszmarnie drogo, to statki i tak nie dojeżdżają punktualnie – są potworne opóźnienia.

problem problemy brak paliwa paliwo chiny
fot. pixabay

Transport lądowy? „Money.pl” znów punktuje – transport koleją nie zajmuje teraz np. 14 dni – jak to było niegdyś, a ponad 40! A to tylko Chiny. Teraz zestawmy z tym doniesienia z Wielkiej Brytanii, gdzie o potężnym kryzysie mówi się co najmniej od kilku miesięcy. A teraz Hiszpania, gdzie brakuje alkoholu i innych, podstawowych dóbr. Nie łudźmy się, że w Polsce nie odczujemy skutków tego wszystkiego. Pamiętacie czasy, kiedy wszyscy myśleli że to tylko jakiś kolejny śmieszny wirus gdzieś daleko w Chinach i nas to nie dotyczy? Teraz też myślicie, że kryzysy paliwowe np. w Chinach, czy Wielkiej Brytanii, to tylko ich problem?

Źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News