Rządowa dopłata na zakup węgla? Ludzie już zacierają ręce na dodatkowe pieniądze. Ile można dostać?

Rządowa dopłata na zakup węgla? Ludzie już zacierają ręce na dodatkowe pieniądze. Ile można dostać?

węgiel morawiecki cena tona

Podaj dalej

Czy w Polsce wkrótce pojawi się rządowa dopłata na zakup węgla? Bardzo wiele na to wskazuje. Jedni się cieszą i już zacierają ręce na taką zapomogę. Ale inni uważają ten pomysł za kontrowersyjny i już zgłaszają swój sprzeciw.

Dopłata na zakup węgla w Polsce? Dokładnie taki pomysł mają nasi rządzący. Program pomocowy zapowiedział podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński – przekazuje „money.pl”. Z programu mają skorzystać najbardziej potrzebujący. Nie wiadomo natomiast na razie jak ten program będzie wyglądał – szczegóły mają zostać przedstawione wkrótce – czytamy na „money.pl”.

węgiel ekogroszek sklep zakaz fit for 55 piec opał dopłata
fot. pixabay

Jedni już zacierają ręce, a drudzy zastanawiają się – a my? Węgiel to tylko jedna kwestia, a co z tymi, którzy dom ogrzewają np. pelletem, albo brykietem? Na szczegóły będzie trzeba jeszcze poczekać. Być może podczas sobotniej konwencji nie wszystko zostało powiedziane. Czy waszym zdaniem takie dopłaty to dobry pomysł?

PILNE: Węgiel będzie zakazany w całej Polsce? Wymiana pieców, a teraz to… Czym ludzie mają palić w domu?

Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie. Natomiast ja osobiście zamiast jakichś programów pomocowych wolałbym, aby ten węgiel po prostu mniej kosztował i aby każdy mógł sobie kupić tyle, ile potrzebuje. Niezrozumiałym jest dla mnie fakt, że prosto z kopalni węgiel kosztuje 850 zł za tonę, ale już na składzie trzeba za niego zapłacić 3, a w niektórych miejscach nawet 4 tysiące złotych. Może zamiast rozdawania pieniędzy warto byłoby z tym zrobić porządek?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News