Rosja wykluczona ze świata sportu? Co z Grand Prix Rosji w Formule 1? Potrzebne są decyzje

Rosja wykluczona ze świata sportu? Co z Grand Prix Rosji w Formule 1? Potrzebne są decyzje

rosja ukraina f1 sport mecz mundial polska

Podaj dalej

Czy Rosja zostanie wykluczona ze świata sportu po tym, jak wojsko tego kraju zaatakowało Ukrainę? Bez cienia wątpliwości dokładnie tak powinno się wydarzyć. Powinniśmy ich przestać traktować jako normalne, cywilizowane państwo?

Rosja zaatakowała dziś nad ranem Ukrainę na szeroką skalę. Pociski spadają na strategiczne punkty na mapie całego kraju, również niedaleko granicy z Polską. Cały świat zastanawia się nad tym, co teraz zrobić? Oczywiście większość sankcji proponowanych przez Unię Europejską jest śmieszna, bo według ekspertów, Rosja to przewidziała i dawno się przed tym zabezpieczyła. Potrzebne są konkretne reakcje.

Sport naturalnie nie jest tu najważniejszym tematem. Natomiast i on jest poruszany. Według wielu ekspertów Rosja powinna być wykluczona ze wszelkich struktur i rozgrywek międzynarodowych w każdym możliwym sporcie. Pojawiają się m.in. głosy o tym, że Polska powinna natychmiast zbojkotować mecz w barażach o mundial, który ma zostać rozegrany w Moskwie w marcu.

[…] Jakakolwiek forma pokazywania na arenie międzynarodowej, że Rosja to normalne państwo (np. poprzez granie z nimi w piłkę) jest hańbiąca. Byłbym bardziej dumny z reprezentacji, gdyby się na nich wys*ała, niż gdyby awansowała na Mundial – pisze Krzysztof Stanowski. Takich głosów jest więcej i ja osobiście się z nimi zgadzam. Czy rzeczywiście powinniśmy przestać udawać, że Rosja to normalny, cywilizowany kraj?

Przestańmy udawać…

Już dziś wieczorem grała będzie m.in. piłkarska Liga Europejska i Liga Konferencji. W jednym z meczów Betis Sewilla ma zagrać u siebie z Zenitem St. Petersburg. Są tacy, którzy twierdzą, że Rosjanie powinni mieć zakaz wyjścia na murawę w Hiszpanii. Inni dodają wprost – niech wyjdą na tę murawę. Ale niech wyjdą tam sami – niech stoją i się wstydzą przed całym światem.

A co z Grand Prix Rosji F1 w Soczi? W kuluarach mówi się, że wyścig może zostać odwołany, chociaż nie ma na to żadnych większych dowodów. Ba – F1 wydała komunikat do dziennikarzy, w którym stwierdziła, że uważnie obserwuje sytuację, natomiast na ten moment nie ma do przekazania żadnych informacji na temat wyścigu… i że nadal będą tę sytuację obserwować.

No tak – nie reagujmy. Po co, przecież nic takiego się nie stało. Przecież oni tylko siłą, z użyciem wojska, chcą zdobyć jakiś tam kraj. Giną przy tym niewinni ludzie. Niszczone są miasta. Ale nie reagujmy, przecież to nic takiego. Niech dalej grają z nami w piłkę, organizują wszelkiego rodzaju imprezy… i ogólnie – udawajmy, że wszystko jest OK.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News