Rewolucja w McDonald’s! Sieć wycofuje ze sprzedaży trzy ulubione burgery. Klienci w szoku!

Rewolucja w McDonald’s! Sieć wycofuje ze sprzedaży trzy ulubione burgery. Klienci w szoku!

mcdonald mcdonald's jedzenie za darmo burger kanapka

Podaj dalej

McDonald’s ewidentnie chce chyba podpaść u kolejnych klientów. W ubiegłych latach zdarzało się już, że ludzie byli niezadowoleni z oferty sieci fast-foodów. Albo znikało coś, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem… albo pojawiało się coś, co większość z góry skazywała na porażkę. Teraz w słynnym „Maku” nie zjemy trzech niezwykle popularnych kanapek. Skąd taka decyzja?

McDonald’s to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci barów fast-food na świecie. Z danych przedstawionych przez „mambiznes.pl” w październiku tego roku wynika, że na całym świecie rozlokowanych jest ponad 38 tysięcy restauracji z logiem w kształcie żółtego „M”, w tym ponad 400 w samej Polsce. Wizyty w „Maku” w pewnym momencie stały się wręcz nieodłączoną częścią „lifestyle’u”, szczególnie wśród nastolatków i młodzieży. A zapraszanie do reklam gwiazd tych nastolatków tylko pogłębiło takie zjawisko.

mcdonald's mcdonald burger kanapka mcroyal wieśmac drwal menu
fot. pixabay

W ostatnich latach sieć miała nieco na pieńku – nawet z wiernymi klientami. Nie tak dawno temu z oferty wyleciał KurczakBurger, czyli kanapka z kurczakiem, sałatą oraz bardzo przyjemnym, lekko ostrym sosem pomidorowo-paprykowym. Natomiast jego zastąpił Red Chikker, który w smaku jest niemal identyczny. Oczywiście fani nadal żądają przywrócenia tradycyjnego KurczakBurgera, ale to już raczej przegrana sprawa. Jeszcze inna zmiana bardzo mocno zabolała kolejną grupę klientów…

Zakaz jazdy samochodem w zimę? Jazda możliwa wyłącznie od konkretnej temperatury na plusie?

Chodzi o bodaj najpopularniejszą kanapę McDonald’s w Polsce, czyli Burger Drwala. Zawsze jest on dostępny w kilku wariantach. W tym roku mamy dla przykładu odmianę klasyczną, oraz burgera podwójnego, z dodatkiem żurawiny oraz z kurczakiem. A zatem raz, że nie ma tutaj wariantu na ostro. A dwa… że w ofercie znów nie ma odmiany wegetariańskiej, którą wyróżniał kotlet warzywny, a nie mięsny. Jasne – w ofercie „Maka” jest Veggie Burger i Veggie McWrap, natomiast osoby, które nie jedzą mięsa, o Drwalu mogą już wyłącznie pomarzyć.

mcdonald's mcdonald burger kanapka mcroyal wieśmac drwal menu
fot. pixabay

Kolejne trzy kanapki znikają!

To jest z całą pewnością informacja, która zaboli wielu fanów sieci. Znikają bowiem trzy kultowe pozycje, mianowicie – podwójny McRoyal, pikantny podwójny McRoyal oraz podwójny Wieśmac. Naprawdę ciężko zrozumieć tę decyzję. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że dla bardzo dużej części klientów były to zdecydowanie ulubione kanapki – a szczególnie podwójny McRoyal – czy to klasyczny, czy w wersji na ostro. Na stronie sieci żadnej z tych trzech kanapek nie ma już w menu.

Masz taki samochód? Bądź gotowy na to, że nie przejdzie przeglądu technicznego. Dlaczego?

Oczywiście w menu pozostaną McRoyal i Wieśmac i całkiem możliwe, że w drodze personalizacji będzie można sobie po prostu dodać drugiego kotleta. Bo przecież wyłącznie tym te kanapki się różnią – w podstawowej wersji jest jeden kotlet, w podwójnej dwa. Pojawiają się pytania, dlaczego burgery znikają? Odpowiedź pewnie jest oczywista – bo nie budziły zbyt dużego zainteresowania. Ale nie rozumiem po co usuwać je z menu, skoro pojedyncze warianty zostają – a jak podkreśliłem przed momentem – burger różni się wyłącznie liczbą kotletów…

Samochody spalinowe całkowicie zakazane jeszcze wcześniej? Jest nowy unijny raport na ten temat

Ludzie dopytują o powody usunięcia swoich kanapek, ale w odpowiedzi czytają tylko komunikat: „Nasza oferta stale jest aktualizowana i zgodnie z obowiązującym menu, te pozycje nie są dostępne. Zachęcamy do uważnego obserwowania wszelkich nowości oraz zmian, a także do sprawdzenia innych pyszności, które czekają, aż dasz im szansę”. Szkoda… Część klientów już zapowiedziała, że zrezygnuje z oferty sieci i zwróci się w kierunku innych. Dodam tylko, oczywiście dla porównania, że w sieci Burger King wciąż można zjeść nie tyle podwójne burgery, co nawet potrójnego Whoppera. Nikomu jeszcze nie przyszło do głowy, aby usunąć go z menu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News