Putin nie może w to uwierzyć – ogromne problemy. Przez to benzyna i diesel w Polsce potanieją?

Putin nie może w to uwierzyć – ogromne problemy. Przez to benzyna i diesel w Polsce potanieją?

diesel benzyna putin ropa

Podaj dalej

Powiedzieć, że wojna w Ukrainie nie idzie po myśli Putina, to jak nie powiedzieć nic. Moskwa ma coraz więcej problemów i musi podejmować coraz więcej decyzji, które się jej nie podobają. W wyniku tych decyzji benzyna i diesel w Polsce będą tanieć?

Zapewne w najczarniejszych scenariuszach rosyjski wódz nie przewidywał, że inwazja wojskowa będzie trwała tak długo, będzie przynosiła tak marne efekty i że reakcja zachodu będzie tak mocna. Patrząc obiektywnie, Putin nie ugrał na wojnie absolutnie niczego. Oczywiście z potencjalnych pozytywów dla Moskwy. Bo jeśli chodzi o negatywy, to ugrał i to bardzo dużo. Ugrał to, że nikt nie traktuje Rosji jako partnera biznesowego i kraj zapada się w kryzysie… cofa do średniowiecza.

diesel benzyna putin ropa
fot. pixabay

Świat nie poradzi sobie bez rosyjskich surowców? To trudny temat, ale coraz częściej słyszy się o jakichś alternatywach. Zachód reaguje. Wszak dochód Rosji z ropy naftowej i gazu ziemnego był w marcu niższy o 38%, niż Rosjanie przewidywali – podaje „money.pl”. To pokazuje, że Putin ma potworny problem. I nie wyjdzie z niego w żaden cywilizowany sposób. Z rosyjskiej ropy już wycofały się m.in. USA i Wielka Brytania. A wycofywać będą się kolejni…

PILNE: Masz taki samochód? Nie możesz nim jeździć! Mandat może być potwornie wysoki

Rosja musi zrobić to, czego nienawidzi najbardziej na świecie – iść na ustępstwa, być uległą. To nie ona będzie dyktować warunki. Rosja musi zacząć sprzedawać surowce po zdecydowanie zaniżonej cenie. To znaczy – próbować sprzedawać. W tym momencie te negocjacje są już bardzo trudne. Unia Europejska rezygnuje z wszystkiego, co rosyjskie. Jedynym, co może skusić, jest właśnie niska cena. Chociaż to wcale nie musi się udać. Rosja ma przed sobą potężny kryzys. Kryzys, który cofnie ją do średniowiecza. Na własne życzenie.

diesel fir for diesel benzyna putin ropaodnawialne źródła energii
fot. pixabay

Tańszy diesel i benzyna w Polsce?

A pamiętacie to straszenie, m.in. premiera Miedwiediewa? Jeśli Europa będzie podskakiwać, będzie płacić trzy razy więcej za ropę i gaz. Bla, bla, bla… Gadanina, którą nikt się nie przejmuje. Niech sobie podnoszą ceny surowców, których nikt od nich nie kupi. Na razie wygląda to w sumie odwrotnie. Jedyna szansa na to, aby Rosja jakkolwiek utrzymała się w światowej gospodarce, to drastyczne obniżenie cen swoich surowców. Co pan na to, panie Miedwiediew? „Głośne szczekanie”, które niczego za sobą nie niesie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Szybko okazało się też, że przekierowanie ropy, czy gazu z Europy na inne rynki, to kolejny blef. Rosja nie ma takich możliwości logistycznych. Kolejny raz okazuje się, że jedyne co Rosja potrafi, to kłamać i straszyć. Padł mit o jakiejś potędze wojskowej, o wielkiej, strasznej Rosji, która od dwóch miesięcy nie potrafi zdobyć miasta, nie mówiąc nawet o jakiejś większej części kraju. Kraju, który nie należy do wojskowych potęg. Rosja nie zdobyła nawet Kijowa. Gdzie jakieś ich aspiracje o podbojach krajów NATO, o USA? Śmieszne to trochę… Śmieszna ta cała „potęga”.

diesel benzyna putin ropa
fot. pixabay

Rosja musi obniżyć ceny surowców, aby utrzymać się na powierzchni ziemi. Obniżenie cen surowców, w tym ropy naftowej, może przynieść obniżkę cen również na polskich stacjach paliw. Chyba nikt nie obraziłby się na tańszy diesel i benzynę. Szczególnie w czasie, w którym od dwóch miesięcy tankujemy paliwo po jakichś absolutnie abstrakcyjnych stawkach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News