Przewozisz w taki sposób telefon, albo laptop w samochodzie? Prosisz się o poważne kłopoty

Przewozisz w taki sposób telefon, albo laptop w samochodzie? Prosisz się o poważne kłopoty

telefon laptop torebka samochód przewożenie

Podaj dalej

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad sposobem, w jaki przewozisz w swoim samochodzie laptop, telefon, albo torebkę? Powiedzmy sobie wprost – większość z nas popełnia w tej kwestii błąd. Jak duży i kosztowny?

Każdy z nas do samochodu zabiera wiele przedmiotów. Jakich na przykład? Telefon i portfel to pierwsze dwa przykłady z brzegu – mają je wszyscy. Co jeszcze? Torebka, laptop, napój, papierosy, zakupy itd. Gdzie zazwyczaj zostawiacie takie przedmioty? Niech zgadnę – za idealne miejsce uważacie fotel pasażera, który akurat jest wolny, prawda?

telefon laptop torebka samochód przewożenie
fot. pixabay

To błąd. Zacznijmy od tego, że sami sobie możemy zrobić w taki sposób krzywdę. Przedmioty w samochodzie się ruszają – są poddane różnym siłom. Przede wszystkim hamowanie. Co się dzieje? Wszystko leci do przodu. Im mocniejsze hamowanie, tym większa prędkość przemieszczania się tych przedmiotów. Nie tylko możemy coś zniszczyć, ale jeszcze zrobić krzywdę sobie.

Szeryf drogowy straci prawo jazdy? Za co konkretnie miałyby być odbierane uprawnienia?

Wyobraźcie sobie tylko, że ktoś zostawia coś na półce nad bagażnikiem, tuż pod szybą. Co w momencie gwałtownego hamowania? Przedmioty lecą niczym pociski i przelatują na wysokości naszej głowy, czy szyi. Trzeba uważać, aby te przedmioty nie dostały się nam pod nogi, gdzieś pod pedały. W większości przypadków konkretny element da się jakoś zabezpieczyć. Telefon wsadzić do chwytaka, portfel do schowka w drzwiach, torebkę, czy zakupy można dać do bagażnika itd. Myślmy o tym.

Oto ceny paliw na kolejne dni. Benzyna i diesel będą o wiele tańsze! Sprawdź, aby nie przepłacić

I pamiętajmy jeszcze o tym, aby tych przedmiotów nie zostawiać w widocznym miejscu, szczególnie kiedy wychodzimy z samochodu. Pozostawienie w samochodzie portfela, laptopa, telefonu, czy torebki chociażby na siedzeniu pasażera, czy innym widocznym miejscu, to jak wołanie złodzieja. Chodź – wybij szybę i zabierz sobie wszystko, co tu mam.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News