Przegląd techniczny samochodu będzie kosztował ponad 200 zł? Wystosowano prośbę – zmiana wkrótce?

Przegląd techniczny samochodu będzie kosztował ponad 200 zł? Wystosowano prośbę – zmiana wkrótce?

przegląd techniczny badanie techniczne

Podaj dalej

Przegląd techniczny jest w naszym kraju obowiązkowy raz na rok. Wiele osób skłania się ku temu, aby za ten przegląd kierowcy płacili zdecydowanie więcej. Według ekspertów stawka jest niewystarczająca.

Przypomnijmy, przegląd techniczny kosztuje w naszym kraju 98 zł. Stawka – według „Interii” – nie była zmieniana od 18 lat. Sama inflacja miała sprawić, że aktualnie do każdego badania właściciel stacji kontroli pojazdów musi dopłacać ok. 10 zł ze swojej kieszeni. Co wpłynęło na tak wysokie koszty przeprowadzenia badania?

przegląd techniczny badanie techniczne
fot. pixabay

Na portalu „Interia” tłumaczy to Kazimierz Zbylut ze Związku Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów. Wymienia on kolejno drożejącą energię, opłaty, płace, składki, serwis urządzeń itd. W trakcie ostatnich kilkunastu lat wszystko podrożało i to zdecydowanie. Akurat aktualnie nikomu nie trzeba tego tłumaczyć.

Zmiana przepisów ruchu drogowego w Polsce?! Wyższe ograniczenia prędkości – od kiedy?

Ile podrożał prąd, gaz, jak bardzo wzrosła chociażby pensja minimalna. Można tak wymieniać bez końca. A przegląd nadal kosztuje 98 zł… Oczywiście stacje nie mogą same podnieść tej ceny, bo jest to cena narzucona odgórnie, urzędowo. Stąd apel do ministra infrastruktury o waloryzację opłat.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Według eksperta koszty prowadzenia działalności SKP od 2004 roku wzrosły o 150%. Jeśli przegląd również miały podrożeć o 150%, musiałby teraz kosztować dokładnie 245 zł. Tak ogromnej podwyżki na pewno nie będzie… ale czy bariera 200 zł jest wykluczona? Nie jestem co do tego przekonany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News