Przegląd techniczny będzie kosztował aż 323 zł! Dlaczego badanie będzie aż takie drogie? Od kiedy?

Przegląd techniczny będzie kosztował aż 323 zł! Dlaczego badanie będzie aż takie drogie? Od kiedy?

przegląd techniczny badanie koszt cena

Podaj dalej

Aż 323 zł za przegląd techniczny według nowych przepisów? Tak – to prawda. Naturalnie nie zapłacą tyle wszyscy, ale część osób będzie musiała się pogodzić z podwyżką. Właściciele stacji kontroli pojazdów nie są zadowoleni…

Wkrótce zmieniają się przepisy. Przegląd techniczny doczekał się kilku usprawnień. Niestety, nie są to usprawnienia, na której najbardziej czekali właściciele stacji kontroli pojazdów. Co się zmieni? Od 1 stycznia 2023 roku obowiązkowe będzie wykonywanie zdjęcia badanego pojazdu, będzie też można wykonać badanie nawet 30 dni przed terminem..

przegląd techniczny badanie koszt cena
fot. pixabay

W teorii można się pod tymi przepisami podpisać. Szczególnie pod tymi zdjęciami, które w ostatnich latach urosły już do miana legendy. Tak – diagnosta będzie musiał wykonać zdjęcia samochodu obecnego na przeglądzie a następnie będzie miał obowiązek przechowania tych zdjęć przez 5 lat.

Benzyna za 4,84 zł, diesel za 5,38 zł, LPG za 2,29 zł! Takie ceny paliw dzisiaj w Polsce! Gdzie szukać promocji?

A co do ceny? Tak – nawet 323 zł. Ale nie chodzi o to, co myślicie. Tyle zapłaci właściciel samochodu osobowego z instalacją LPG, który spóźni się z przeglądem o więcej, niż 30 dni. Prosta zasada – spóźnialski płaci dwa razy więcej. Tak samo właściciel pojazdu bez LPG za spóźnienie powyżej 30 dni zapłaci 197 zł.

Własny samochód? Koniec z tym – od teraz nie będziesz mógł posiadać własnego auta… dlaczego?

Niestety – nie do końca o to chodziło. Te pieniądze nie trafią bowiem do stacji kontroli pojazdów… tylko do Transportowego Dozoru Technicznego. Stacje – krótko mówiąc – będą miały teraz więcej obowiązków i co za tym idzie, poniosą większe koszty – a dla nich zarobek pozostanie ten sam. Ten sam, jaki mają od 2004 roku. Staje będą padać. To oczywiste. Będą padać, bo nikt nie słucha tego, co mają do powiedzenia. Wręcz robi się dokładnie przeciwnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News