Prezydent podjął decyzję! Rusza śledztwo na temat wzrostu cen paliw. Czy wszystko było legalne?

Wzrost cen paliw odbił się szerokim echem na całym świecie. Paliwa są o wiele droższe, niż rok temu. Prezydent podjął decyzję o tym, że musi ruszyć śledztwo w tym temacie. Czy działania koncernów były szkodliwe?

stacja paliw prezydent śledztwo cen paliw ceny
Podaj dalej

Oczywiście mowa tutaj o Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy prezydent Joe Biden chce sprawdzić, czy działania koncernów były szkodliwe dla Amerykanów. Przewodnicząca Federalnej Komisji Handlu ma to sprawdzić. Wzrost cen może się tam wydawać wręcz nienaturalny – paliwo jest obecnie na najwyższym poziomie cenowym od 20 lat.

stacja paliw prezydent śledztwo cen paliw ceny
fot. pixabay

Być może ta informacja zbyt wiele wam nie mówi. Najwyższe ceny paliw w Stanach Zjednoczonych od 20 lat! Zastanawiacie się pewnie co to oznacza? Ile bogaty amerykański naród musi płacić za tankowanie swoich samochodów? 10 zł za litr? Może 8 zł? No to teraz sobie usiądźcie, bo ta informacja może wami wstrząsnąć.

stacja paliw prezydent śledztwo cen paliw ceny
fot. pixabay

Amerykanie płacą za paliwo od 3,41 do 4,69 dolarów za galon. Oznacza to ceny od 14,03 do 19,30 zł za galon zgodnie z dzisiejszym kursem dolara. Za galon! Więc mówiąc prostym językiem, Amerykanie płacą obecnie za paliwo od 3,71 do 5,10 zł za litr! Rozumiecie, paliwo w stanach jest tańsze minimum o złotówkę, a w niektórych regionach o 2,30 zł za litr niż w Polsce… i prezydent rozpoczyna śledztwo. To nie wymaga chyba żadnego komentarza.

Przeczytaj również