Potężna obniżka cen paliw! W kolejnych dniach benzyna będzie po 6,10 zł a diesel po 7,26 zł!

Potężna obniżka cen paliw! W kolejnych dniach benzyna będzie po 6,10 zł a diesel po 7,26 zł!

benzyna diesel ceny paliw paliwo aktualizacja

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych dniach czeka nas potężna dawka obniżek cen paliw! Benzyna w końcu zakręci się w okolicach 6 zł, a za diesel będziemy płacić ok. 7,30 zł? Na to wskazuje matematyka!

Po ile będą benzyna i diesel w kolejnych dniach? Jeszcze przed tygodniem, w środę 16 listopada, benzyna kosztowała średnio 6,62 zł zaś diesel 7,84 zł. Wszystko jednak wskazuje na to, że najbliższa przyszłość przyniesie nam potężne obniżki cen paliw. Czyżby sytuacja w końcu zaczynała wracać do normy?

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Jeszcze 4 listopada za metr sześcienny benzyny w polskich rafineriach trzeba było płacić średnio 6129 zł. Aktualnie ta cena wynosi 5628 zł. Obniżka ceny na poziomie 501 zł na metrze sześciennym powinna przełożyć się na ok. 50 groszy na jednym litrze paliwa. Ile w okolicach 4 listopada kosztowała benzyna? 3 listopada było to średnio 6,60 zł, więc w kolejnych dniach patrząc realnie benzyna powinna kosztować ok. 6,10 zł za litr!

Od stycznia średnio będziesz zarabiał 600 zł miesięcznie mniej? Nieprawdopodobne – co to ma być?

A diesel? Za metr sześcienny jeszcze 4 listopada płaciło się 7238 zł, aktualnie jest to cena 6539 zł. Tu cena spadła zatem aż o 699 zł na metrze sześciennym, co powinno dać obniżkę ceny na stacjach o ok. 70 groszy. Biorąc pod uwagę, że 3 listopada za litr diesla płaciło się 7,96 zł, w kolejnych dniach olej napędowy powinien kosztować nawet około 7,26 zł za litr!

Niespodziewana kontrola w domu? Możesz dostać nawet 700 zł kary – dotyczy to każdego?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News