Posiadasz samochód tej marki? Przygotuj się na kontrolę policji. To one są najczęściej zatrzymywane

Posiadasz samochód tej marki? Przygotuj się na kontrolę policji. To one są najczęściej zatrzymywane

samochód wiosna zima porządki jak zadbać wymiana podwozie karoseria filtry

Podaj dalej

Czy posiadacze pojazdów konkretnych marek są na piętnowanym? Czy policja zawsze zwraca na niektóre auta szczególną uwagę? Posiadasz samochód marki X, więc od razu z założenia istnieje większa szansa na to, że zostaniesz zatrzymany? Jeśli zaś posiadasz samochód marki Y, to szans na kontrolę praktycznie nie ma? Coś w tym jest. Kto musi szczególnie uważać?

Czy marka pojazdu może mieć wpływ na częstotliwość zatrzymań przez policję? W pewnym sensie okazuje się, że tak. Oczywiście nie do końca chodzi tutaj o to, że policja po prostu zatrzyma cię dlatego, że jedziesz pojazdem marki X. Ale jeśli posiadasz samochód konkretnej marki, marki X, to o wiele bardziej prawdopodobnym jest, że zostaniesz zatrzymany do kontroli. Wynika to po prostu ze statystyk i z tego, na co na co dzień nie zwracamy absolutnie żadnej uwagi. Kto więc musi uważać?

samochód kontrola policja auto pojazd mandat zatrzymanie
fot. pixabay

Popularny na YouTube „Sierżant Bagieta” stworzył zestawienie pięciu najczęściej zatrzymywanych do kontroli marek samochodów. W pewnym sensie może to oznaczać, że jeśli jesteś posiadaczem pojazdu właśnie tej marki, istnieje o wiele większa szansa na to, że zostaniesz zatrzymany do kontroli. Jak już wcześniej wspominałem – nie jest to kwestia zero-jedynkowa. Do kontroli zawsze musi być jakaś podstawa. Natomiast – dziwnym trafem – ta podstawa częściej znajduje się w przypadku tych pojazdów.

Benzyna za 6,23 zł a diesel za 6,95 zł. I to już dzisiaj! Gdzie można złapać takie promocje? Sprawdź

„Sierżant Bagieta” rozpoczął zestawienie od marki Lexus. Dlaczego te pojazdy są tak często zatrzymywane? Ponieważ bardzo często są one kradzione, często „znikają”. A zatem w przypadku pojazdu marki Lexus – na przykład w konkretnym kolorze – policja może mieć podejrzenia co do tego, czy nie jest to pojazd kradziony. Może się to wydawać sytuacją jednorazową… ale jest to sytuacja na tyle popularna, że Lexus znalazł się w czołowej piątce najczęściej zatrzymywanych pojazdów.

Musisz dojeżdżać do pracy na własną rękę? Przysługuje ci za to 3600 zł rocznie! Jak zyskać pieniądze?

Kto jeszcze trafił na listę?

Miejsce czwarte według zestawienia „Sierżanta Bagiety” to Audi. Pierwsza kwestia tutaj to kradzieże, a druga, zły stan techniczny pojazdów. „Sierżant Bagieta” tłumaczy, że starsze modele Audi często są wybierane jako pierwszy samochód dla młodych kierowców. Oni chcą posiadać swój samochód – musi być po prostu tani. Dla przykładu starsze modele A3 często są w fatalnym stanie. Ewentualne zatrzymanie może oznaczać właśnie kontrolę stanu technicznego. Inna sprawa jest taka, że… młodzi, niedoświadczeni kierowcy popełniają po prostu wiele wykroczeń.

Już dziś ogólnopolska akcja policji! Na co funkcjonariusze będą zwracali uwagę? Posypią się mandaty

Trzecie miejsce – Opel. Starsze modele to identyczna sytuacja, jak Audi. Starsze modele są tanie, więc są idealne dla młodszych kierowców. Zły stan techniczny… no i większa liczba popełnianych wykroczeń. Na drugim miejscu jest Volkswagen. I znów – koszmarny stan techniczny i bardzo duża liczba popełnianych wykroczeń. „Sierżant Bagieta” twierdzi, że starsze Volkswageny są zazwyczaj w tragicznym stanie. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze częste kradzieże nowszych modeli Volkswagenów. I jeszcze jedno… Volkswagenami często jeżdżą taksówkarze… a taksówkarze popełniają mnóstwo wykroczeń.

Absolutny król, to jednak… BMW. – Powodów jest milion – twierdzi „Sierżant Bagieta”. Kradzieże, fatalny stan techniczny, popularne „gruzy”, wykroczenia… a także przewożenie substancji niedozwolonych. Warto podkreślić, że to nie jest do końca ranking tego, na które auta policja najczęściej zwraca uwagę. Jest to bardziej zestawienie pod kątem tego, którzy kierowcy których marek najgorzej się zachowują i które pojazdy po prostu są najczęściej zatrzymywane i za co.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News