Politycy kontra zwykli ludzie. Kupujcie elektryki! Kupujemy… stare spalinowe graty. Używany samochód w cenie…

Politycy kontra zwykli ludzie. Kupujcie elektryki! Kupujemy… stare spalinowe graty. Używany samochód w cenie…

samochody spalinowy elektryczny fit for 55

Podaj dalej

Kupić w tych czasach tanio samochód to niemal niemożliwe. Nie piszę tutaj o nowym aucie – chociażby o używanym. Pojęcie taniego samochodu praktycznie znika ze słownika. Tymczasem politycy…

Każdy od czasu do czasu chciałby zmienić samochód. Co trzy lata, może co pięć… co dziesięć. Lubimy przesiąść się do czegoś „nowego”. Natomiast aktualnie kwestia zakupu auta to dosyć skomplikowane zagadnienie. Nowe samochody z salonu są nieosiągalne cenowo dla 90% społeczeństwa. Może nawet dla większej liczy ludzi… Używane też coraz mocniej drożeją. Nie wygląda to ciekawie.

samochód używany spalinowy elektryczy politycy podatek
fot. pixabay

A teraz zestawmy ze sobą dwa punkty widzenia. Nasi politycy chcą wprowadzić „program odbudowy”, który zatwierdziła już unia. Z programu wynikają chociażby dwa nowe podatki dla właścicieli samochodów spalinowych. Linia jest jasna – auta spalinowe są złe – kupujcie elektryki. Te elektryki na razie pod żadnym względem nie są opłacalne, ale przecież może za parę lat będą? Nieistotne – mamy wszyscy kupować auta elektryczne.

Masz samochód spalinowy? Będziesz za to płacił karę! Dwa nowe podatki dla właścicieli benzyniaków i diesli

Tymczasem… z badań „Santander Consumer Multirent” przytoczonych na portalu „Interia” wynika, że Polacy kupują coraz więcej aut używanych i są one coraz starsze. Mówiąc wprost – to nic, że kupujemy auta używane. Jednocześnie kupujemy po prostu auta stare. Dlaczego? Głupie, retoryczne pytanie. Bo są tańsze – o bardziej banalną odpowiedzieć trudno.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Oni każą nam kupować elektryki, które z natury są jakieś 40-50 tysięcy droższe, niż ich spalinowe odpowiedniki. Nakładają nowe podatki. My – jako naród – jesteśmy coraz biedniejsi. Tak, że kupujemy… nie elektryki, ale coraz starsze używane auta! Zauważacie tę drobną, jakże subtelną różnicę? Gdzie oczekiwania polityków, a gdzie rzeczywistość. Te drogi jednak dosyć mocno się rozjechały.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News