Policja zada ci takie pytanie. Jeśli nie udzielisz odpowiedzi dostaniesz mandat – nawet 5000 zł!

Policja zada ci takie pytanie. Jeśli nie udzielisz odpowiedzi dostaniesz mandat – nawet 5000 zł!

dodatkowe pieniądze na paliwa i rachunki

Podaj dalej

Istnieją w polskim prawie takie przepisy, o których większość kierowców nie ma pojęcia. Dostają później mandat i dziwią się – dlaczego? Dlatego tak ważne jest edukowanie w tym temacie. Wiedzieliście – dla przykładu – o tym przepisie?

Policja może zadać ci pytanie, kto prowadził twój samochód w konkretnym zakresie czasowym. Takie pytanie możemy otrzymać w różnych okolicznościach. Mandat, czy też kara za niewskazanie kto prowadził wtedy nasz samochód, może okazać się bardzo kosztowna. Naprawdę bardzo!

kara mandat pieniądze przepis przepisy policja pytanie
fot. pixabay

Jeśli nie wskażemy kto prowadził nasz samochód przy postępowaniu w sprawie o przestępstwo, grozi nam nie mniej, niż 4000 zł kary. W sprawach o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – nie mniej, niż 2000 zł. Ciekawie jest w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Co tu grozi nam, jeśli nie wskażemy, kto prowadził nasz samochód?

5 grudnia zmieni się wszystko! Na stacjach zabraknie paliwa? Szczególnie narażone diesel i LPG

Grozi za to dwukrotność przewidzianego mandatu za przekroczenie prędkości. Jeśli więc nie wskażemy konkretnej osoby, dostaniemy mandat razy dwa. Przykładowo, jeśli ktoś przekroczył naszym samochodem prędkość o 71 km/h albo więcej, dostanie mandat 2500 zł. Jeśli natomiast my nie podamy, kto prowadził wtedy samochód – kto przekroczył prędkość – dostaniemy już 5000 zł mandatu.

PiS dopłaci ludziom na paliwo? Ile dopłaty do benzyny, a ile do diesla? Czas na nową tarczę…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News