Policja wysyła wiadomości SMS. Dostałeś już taką? Czy jest się czego obawiać – co to oznacza?

Policja jest w trakcie wysyłania wiadomości SMS do kilkuset tysięcy obywateli. Czy mają oni jakieś problemy, mają się czego obawiać? Dostałeś już taką informację? Jak się zachować, kiedy taką dostaniesz?

Policja wysyła wiadomości SMS. Dostałeś już taką? Czy jest się czego obawiać – co to oznacza?
Podaj dalej

Jeśli wkrótce dostaniesz taką wiadomość SMS, nie przejmuj się. Policja rozpoczęła kampanię uświadamiającą. Dotyczy ona fałszywych wiadomości dotyczących paczek, czy też wyłączenia prądu. Sprawą zajmuje się jednostka operacyjna policji – Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

policja sms wiadomość oszustwo
fot. pixabay

Policja próbuje skontaktować się za pośrednictwem takiej wiadomości z osobami, które mogły być poszkodowane w wyniku fałszywych SMS-ów. Właśnie takich dotyczących niedopłaty za paczkę, czy planowanym odłączeniu prądu. SMS-y od policji dostaną ci, którzy mogli być zamieszani w taki proceder.

500 zł dla pieszego za telefon w ręce. 1500 zł za złe przejście przez jezdnię. Jeden mandat za drugim

Należy uważać na wszelkie tego rodzaju próby wyłudzenia pieniędzy. Zazwyczaj dostajemy jakiś fałszywy link, przez który wchodzimy na fałszywą stronę. Próba zapłacenia poprzez tę stronę skończy się przekazaniem danych do logowania do banku oszustom. Ci natychmiast opróżnią konto.

Puste półki w sklepach. Znikają ulubione produkty! Sprawdź, czego zaczyna brakować

Źródło: dobreprogramy.pl

Przeczytaj również