Policja nie będzie wręczała nowych, wysokich mandatów? Funkcjonariusze natychmiast reagują

Policja nie będzie wręczała nowych, wysokich mandatów? Funkcjonariusze natychmiast reagują

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska

Podaj dalej

Na profilu „Wielkopolska Policja” na Twitterze pojawił się wpis, który wzbudził wiele kontrowersji. Czytamy tam o kierowcy, który jechał przez Poznań z prędkością ponad 134 km/h. To oczywiście oznacza obecnie wysoki mandat.

– 2000 zł mandatu zapłaci ten kierowca za zbyt szybką jazdę (>70) na ul. Niestachowskiej w Poznaniu. Od pierwszego stycznia obowiązuje nowy taryfikator – czytamy na Twitterze „Wielkopolska Policja”. To opisu dołączone jest oczywiście zdjęcie, na którym ewidentnie widać, jak kierowca jedzie przez miasto ponad 134 km/h.

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska
fot. pixabay

Co ciekawe, pojawili się wśród komentujących ludzie, którzy za wystawianie tak wysokich mandatów policję zaczęli krytykować. – Ciekawe kto będzie woził towar do sklepów, kto paczki będzie dostarczał, a przedstawiciele będą latać śmigłowcami. Są miejsca że jest to potrzebne, ale ile jest miejsc w których ograniczenia do 50 są tak irracjonalne – twierdzi pan Kamil. – To nie jest usprawiedliwienie do łamania zasad ruchu drogowego – jak najbardziej słusznie odpowiada mu policja.

Teraz będziecie najbardziej dochodową SSP – napisała z kolei pani Paulina. – Pieniądze z grzywien nie wpływają na nasze konto. Poza tym można zrobić na złość ustawodawcy i jeździć zgodnie z przepisami – kolejny raz niezwykle trafnie punktuje w odpowiedzi policjant.

O co te krzyki?

Muszę przyznać, że większość komentarzy zamieszczonych pod wpisem naprawdę mnie rozbawiła. Ewidentnie ludzie mają pretensje do policji o to, że ta śmiała wystawić mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dla człowieka, który jechał przez miasto ponad 130 km/h. Zresztą, rzucają się tam niemal wszyscy… tylko nie wiedzieć dlaczego?

Przekroczenie prędkości to najprostsze i najbardziej oczywiste wykroczenie. Ograniczenie jest konkretne. Przekraczasz prędkość? Możesz dostać mandat – jaka w tym filozofia? Sprawa jest prosta – albo jedziesz zgodnie z przepisami i kompletnie nic ci nie grozi, albo przekraczasz dopuszczalną prędkość i narażasz się na mandat. Nie rozumiem głosów oburzenia. A że w końcu kwoty mandatów są wyższe? Najwyższa pora – może w końcu ktoś zacznie tych przepisów przestrzegać. Ludzie krzyczą, bo się tych mandatów boją. Ale przepis jest prosty – wystarczy jechać zgodnie z przepisami…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News