Polacy nie chcą się szczepić. W konsekwencji Wizz Air zawiesza loty w naszym kraju. Jakie trasy?

Polacy nie chcą się szczepić. W konsekwencji Wizz Air zawiesza loty w naszym kraju. Jakie trasy?

wizz air szczepienia zawieszenie lotów polska szef (2)

Podaj dalej

Wizz Air zadecydował o zawieszeniu, bądź ograniczeniu lotów na wielu trasach z Polski. Ma być to wynik tego, że Polacy nie chcą się szczepić i wciąż mają pod tym względem słabe wyniki. Jakie trasy będą zawieszone?

Nie bardzo rozumiem, co Wizz Air chce osiągnąć swoją akcją. Od stycznia zawieszają wiele tras z Polski – z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania, Wrocławia, czy Rzeszowa. Kompletnie zawieszone będą loty do Goeteborga, Edynburga, Birmingham, Liverpoolu, Neapolu itd.

wizz air szczepienia zawieszenie lotów polska szef
fot. pixabay

Głos na ten temat zabrał już Jozsef Varadi, szef Wizz Air. Zapytany o przyczyny zawieszenia tak wielu tras i ograniczenia pozostałych odpowiedział wprost, że chodzi o słaby wynik akcji szczepień. Mężczyzna stwierdził, że linia ma wobec naszego kraju ambitne plany, natomiast najpierw potrzebna jest masowa akcja szczepień – podaje „Interia”.

fot. pixabay

Oczywiście komentujący szybko wytknęli kilka faktów. Zastanawiają się jak to jest, że ten sam człowiek jest specjalistą od latania i szczepień. – Nie będzie lotów, nie zarobią. Business is business – dodaje użytkownik o pseudonimie „zaraza”. Kolejni twierdzą, że zawieszenie lotów na wielu liniach ma wyłącznie związek z tym, że… nie ma chętnych na latanie, a szczepienia to tylko wymówka.

wizz air szczepienia zawieszenie lotów polska szef
fot. pixabay

– Obserwowałem na 7 stycznia do Brukseli jeszcze miesiąc temu był za 200, a nawet 300 zł a dzisiaj za 49 zł i chętnych brak – twierdzi użytkownik o pseudonimie „baju baju”. Większość komentarzy pod tekstem na ten temat na portalu „Interia” wygląda podobnie. Rzeczywiście pewien problem jest zauważalny. Aktualnie podróżowanie na wielu trasach nie tylko wymaga certyfikatu, ale także testów i kwarantanny. Ludzie zwyczajnie z tego rezygnują…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News