PILNE: Zniknęła uwielbiana przez ludzi strona internetowa! To koszmar. Założyciel wydał oświadczenie

PILNE: Zniknęła uwielbiana przez ludzi strona internetowa! To koszmar. Założyciel wydał oświadczenie

strona internetowa zniknęła koniec strony ewrc results ludzie załamani

Podaj dalej

Poniedziałek przywitał nas niestety wyjątkowo smutną informacją. Zniknęła uwielbiana przez ludzi strona internetowa. Strona fizycznie co prawda istnieje, ale działalność została zawieszona – zniknęły wszystkie treści. Dla wielu osób to prawdziwy koszmar.

Strona internetowa ewrc-results to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat rajdów samochodowych. Jest tam dosłownie wszystko, czego ktokolwiek zainteresowany rajdami mógłby potrzebować. Niewiarygodnych rozmiarów baza kierowców, wyników, statystyki, historia samochodów. Naprawdę ciężko byłoby to wszystko tutaj wymienić. Ewrc-results dawało wręcz nieskończone możliwości analiz i przeglądania kolejnych stron.

strona internetowa zniknęła koniec strony ewrc results ludzie załamani
eWRC-results

Co ta baza danych potrafiła? Mogłeś znaleźć jakikolwiek samochód rajdowy na świecie po numerach rejestracyjnych a następnie sprawdzić kto nim startował, gdzie, w jakim oklejeniu, jakie zajmował pozycje i jaki jest jego aktualny status. Cała historia rajdów z dokładnymi wynikami, całe kariery dziesiątek, setek tysięcy zawodników. Historia krajowych i międzynarodowych mistrzostw, historia samochodów. Każdy wyprodukowany model, z podziałem na to, gdzie trafił, kto nim jeździł, ile razy wygrał, jakie są jego procenty podium, wycofań… jak pisałem wcześniej – ciężko byłoby wymienić tu wszystko, za co ludzie kochali ewrc-results całym sercem.

Założyciel wydał oświadczenie

Sytuacja zmusiła nas do tego, aby zamknąć ten projekt. Mamy nadzieję, że tylko czasowo. […] Przez 16 lat nasz projekt zgromadził niewiarygodną ilość danych. Przynajmniej 20 osób pracuje nad nim każdego dnia, wliczając w to weekendy. […] Przez cały ten czas nie znaleźliśmy żadnego dużego partnera, który zapewniłby projektowi przyszłość. Nie jesteśmy biznesmenami, tylko zwykłymi kibicami rajdów, którzy chcą je spopularyzować – pisze założyciel serwisu, Tomas Wanka.

Przez długi czas próbowaliśmy znaleźć partnera. Oficjalne stowarzyszenia, czy organizacje, bardzo doceniają naszą pracę, ale w żadnym stopniu nie chcą nam pomagać. Czujemy, że to robimy to za darmo, a ludzie wykorzystują te dane często po to, aby na tym zarabiać. Gromadzimy dla nich dane za darmo. Przez ostatnie trzy lata prowadziliśmy zbiórki, ale nie możemy robić tego w nieskończoność. Po pierwsze, zgromadzone na tym pieniądze to i tak za mało. Po drugie, to nie kibice powinni finansować ten projekt. Powinien robić to zupełnie ktoś inny – podkreślił Wanka.

W ostatnim roku mieliśmy 4 miliony unikalnych użytkowników i 145 milionów wyświetleń stron. […] Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się rozwiązanie tej sytuacji. Szukamy prawdziwych partnerów, prawdziwej współpracy. Jeśli takiego partnera, partnerów nie znajdziemy, ten projekt się zakończy. Nie da się go kontynuować w ten sposób. Przepraszamy, że strona znika. Ale w inny sposób nie przyciągniemy niczyjej uwagi na ten problem – zakończył założyciel serwisu.

strona internetowa zniknęła koniec strony ewrc results ludzie załamani

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News