PILNE: Znana firma realizująca dowóz do domu wycofuje się z Polski! Jaka jest tego przyczyna?

PILNE: Znana firma realizująca dowóz do domu wycofuje się z Polski! Jaka jest tego przyczyna?

dowóz dostawa zakupy żywność

Podaj dalej

Dowóz do domu to bardzo wygodna sprawa. Czy to jedzenie, czy zakupy – w naszym kraju funkcjonuje kilka firm, które się tym zajmują. Jedna z nich właśnie postanowiła wycofać się z polskiego rynku. To kolejny tego typu przypadek. W czym tkwi problem?

Dowóz do domu to najlepsze co wymyślono dla wszystkich, którym wiecznie się czegoś nie chce. W skrócie – dla leniwych. O ile rozumiem dowóz żywności z restauracji – bo to akurat jest bardzo normalne i logiczne, tak już dowozu zakupów… no cóż. Sam nigdy z tej opcji nie korzystałem, chociaż kilka razy przeglądałem różnego rodzaju aplikacje oferujące takie usługi. Nigdy nie uznawałem tego za coś rozsądnego, czy potrzebnego.

dowóz dostawa zakupy żywność
fot. pixabay

I właśnie firmy realizujące dowozy zakupów mają chyba lekkie problemy. Już wcześniej z polski wycofał się Swyft – zaledwie po kilku miesiącach działalności. Teraz z polski wycofuje się firma, która zadebiutowała na naszym rynku w czerwcu 2021 roku, czyli Jokr – podaje „money.pl”. Nie pomogło nawet to, że firma oferowała dostawę zakupów w przeciągu zaledwie 15 minut.

Dlaczego tak naprawdę firma wycofuje się z naszego kraju? Tego nie udało się ustalić. Jasne – mowa o ekspansji na rynku w USA i Ameryce Południowej, ale to nie tłumaczy dlaczego interes nie kręcił się w Polsce. Rozważana była nawet sprzedaż firmy Jokr Polska, ale zrezygnowano z tego ze względu na „uwarunkowania geopolityczne oraz niepewną sytuację ekonomiczną” w tej części Europy.

dowóz dostawa zakupy żywność
fot. pixabay

Dlaczego dostawa zakupów w Polsce nie działa? A przynajmniej nie tak, jak życzyłyby sobie tego firmy realizujące takie usługi? Ciężko powiedzieć. Może jeszcze nie jesteśmy aż tak leniwi, żeby nie przejść 200 metrów do najbliższego sklepu i sobie kupić to, co potrzebujemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News