PILNE: Znamy średnie ceny paliw w Polsce. Kierowcy nie będą zadowoleni z tego, co zobaczą…

PILNE: Znamy średnie ceny paliw w Polsce. Kierowcy nie będą zadowoleni z tego, co zobaczą…

ceny paliw diesel benzyna lpg (3)

Podaj dalej

Poznaliśmy średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. Tradycyjnie z informacją na temat tego, ile kosztuje diesel, benzyna i LPG wyszedł portal „e-petrol”. Czy mamy powody do zadowolenia, podobnie jak w ubiegłym tygodniu?

Przypomnijmy, w ubiegłą środę średnie ceny paliw poszły zdecydowanie w dół. Benzyna 95-oktanowa kosztowała wtedy średnio 5,99 zł za litr – zresztą identycznie jak diesel. W przypadku benzyny 98-oktanowej cena zatrzymała się na 6,29 zł za litr, zaś w przypadku LPG za litr musieliśmy płacić średnio 3,37 zł.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. pixabay

W piątek z kolei ukazała się prognoza cen na ten tydzień. W przypadku benzyny oraz diesla średnia cena z zeszłej środy była najwyższą możliwą granicą przewidywaną na ten tydzień. Co to znaczy? Na przykład to, że za benzynę i diesel w żadnym przypadku nie powinniśmy w dniach 13-19 grudnia płacić więcej, niż 5,99 zł za litr, a za 98-kę więcej, niż 6,29 zł. W przypadku LPG prognoza zakładała przedział cen od 3,28 do 3,36 zł za litr. To zwiastowało nam kolejne obniżki… a co za tym idzie, prognoza nie była do końca trafiona.

Jakie są średnie ceny detaliczne paliw na dzień 15 grudnia? Stanowczo możemy powiedzieć, że nie ma mowy o czymś podobnym do ubiegłotygodniowych obniżek. Ceny pozostały niemal na tym samym poziomie. Diesel, podobnie jak w środę ubiegłego tygodnia, kosztuje 5,99 zł. Na 6,29 zł za litr pozostała też cena 98-oktanowej benzyny.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Różnicę zauważyliśmy wyłącznie w przypadku benzyny i LPG. 95-tka kosztuje aktualnie średnio 5,97 zł za litr, co oznacza spadek o 2 grosze. Autogaz z kolei kosztuje 3,36 zł za litr, co daje nam obniżkę o 1 grosz względem poprzedniego tygodnia. Czy spodziewaliśmy się czegoś więcej? Biorąc pod uwagę spadek z zeszłego tygodnia, to na pewno tak…

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News