PILNE: Znamy nowe średnie ceny paliw w Polsce. Po ile benzyna, diesel i LPG? Kolejne podwyżki – niestety

PILNE: Znamy nowe średnie ceny paliw w Polsce. Po ile benzyna, diesel i LPG? Kolejne podwyżki – niestety

ceny paliw diesel benzyna lpg (2)

Podaj dalej

Poznaliśmy nowe średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. Po ile benzyna, diesel i LPG? Niestety, nie mamy dla was najlepszych informacji. Znów obserwujemy wzrosty cen. Do jakich poziomów tym razem dojechało paliwo?

Benzyna, diesel i LPG – ile płacimy za paliwo w środku tygodnia? Na portalu „e-petrol” zaktualizowano średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. Niestety, nie mamy dobrych informacji. Znów obserwujemy podwyżki względem ubiegłego tygodnia. Co prawda nie są to podwyżki duże, ale o stabilizacji cen na razie możemy zapomnieć.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Jeśli chodzi o benzynę bezołowiową 95-oktanową, to prognoza na ten tydzień mówiła o cenach od 5,98 do 6,10 zł. Średnia – jak powinna wskazywać na to sama nazwa – znalazła się gdzieś po środku. Na dzień 24 listopada za litr benzyny płacimy bowiem 6,04 zł. To o 3 grosze więcej, niż przed tygodniem. Dodajmy, że za benzynę 98-oktanową płacimy teraz 6,32 zł za litr – również o 3 grosze więcej, niż tydzień temu.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. pixabay

W przypadku diesla analitycy przewidywali ceny między 6,01 a 6,12 zł za litr. Cena wynosi dziś – podobnie jak w przypadku benzyny – 6,04 zł. To również podwyżka w stosunku do ubiegłego tygodnia – o 2 grosze. Zakres cenowy od 3,33 do 3,41 przewidywano dla LPG. Przypomnijmy, w ubiegłą środę autogaz kosztował średnio 3,34 zł za litr. Teraz kosztuje… 3,39 zł! To podwyżka o 5 groszy – znów zdecydowanie najwięcej powodów do obaw mają kierowcy aut na LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News