PILNE: Znamy nowe ceny paliw! Sprawdź, po ile diesel, benzyna i LPG. Kierowcy będą w szoku

PILNE: Znamy nowe ceny paliw! Sprawdź, po ile diesel, benzyna i LPG. Kierowcy będą w szoku

diesel benzyna lpg ceny paliw (2)

Podaj dalej

No niestety – kolejne podwyżki! Ceny paliw znów poszły w górę. Aż ciężko jest to wytłumaczyć w jakiś sensowny sposób. Diesel, benzyna i LPG podrożały a my wiemy, że to nie jest koniec. Być może to nie jest nawet początek!

Portal „e-petrol” jak zwykle w każdą środę przedstawił średnie ceny paliw w naszym kraju. Diesel kosztuje teraz średnio 5,97 za litr, benzyna 5,94 zł a LPG 3,19 zł. Co tu dużo mówić – to kolejne wzrosty. W porównaniu do poprzedniego tygodnia paliwa podrożały średnio o 3-4 grosze. Jeśli taki trend się utrzyma…

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

Najgorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o diesel. Niestety, właśnie cena oleju napędowego rośnie w najszybszym tempie. Jeśli zostanie ono utrzymane, to już za tydzień średnia cena diesla w naszym kraju przekroczy 6,00 zł. Oczywiście przekroczenie tej magicznej bariery nie będzie oznaczało końca podwyżek. Ceny rosną i będą rosły nadal – nie mam co do tego  najmniejszych wątpliwości.

Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu średnie ceny diesla były o wiele mniejsze od cen benzyny. Wtedy bezołowiowa 95-tka kosztowała o 20-30 groszy więcej. Teraz po tej różnicy nie ma już śladu – ba, cena diesla przegoniła benzynę, która teraz kosztuje 5,94 zł za litr. Jeśli tutaj tempo wzrostów zostanie utrzymane, to jeszcze w przyszłym tygodniu średnia cena nie dobije do 6 zł.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

Nie ma nawet co wspominać o LPG. 3,19 zł za litr to według analityków najdroższa cena, którą w historii muszą płacić polscy kierowcy za autogaz. Jak już wcześniej wspominałem – aktualnie nie ma widoków na odwrócenie się scenariusza. Aż strach pomyśleć, ile będą kosztowały paliwa w okresie Świąt Bożego Narodzenia…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News