PILNE: Znamy nowe ceny paliw – niestety, znów podwyżki! Po ile diesel, benzyna i LPG? Sprawdzamy!

Na portalu „e-petrol” opublikowano – jak w każdą środę – średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. O obniżkach możemy zapomnieć. Ile kosztuje diesel i benzyna? Jak bardzo podrożało LPG? Nie mamy najlepszych informacji.

diesel benzyna lpg ceny paliw
Podaj dalej

Kolejny tydzień, kolejne podwyżki. Diesel, benzyna, LPG – wszystko poszło w górę. Chociaż trzeba od razu podkreślić, że spodziewaliśmy się większych wzrostów. Tak czy inaczej – nie jest najlepiej. Najbardziej podrożała 98-oktanowa benzyna bezołowiowa. Z 6,18 zł w zeszłym tygodniu zrobiło się aż 6,25 zł. Oznacza to podwyżkę średnio aż o 7 groszy!

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

W przypadku zwykłej benzyny 95-oktanowej, podwyżka względem poprzedniej środy wyniosła 4 grosze – aktualnie za litr płacimy 5,98 zł. Oznacza to, że cena benzyny dobiła niemal do granicy, na której jest diesel – on podrożał średnio tylko o 2 grosze. Z poziomu 5,97 zł w zeszłym tygodniu zrobiło się 5,99 zł w tym.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. pixabay

Wyjątkiem pod względem podwyżek nie jest LPG. W ubiegłą środę średnio płaciliśmy za autogaz 3,19 zł za litr, tym razem jest to 3,21 zł, więc podobnie jak w przypadku diesla – podwyżka o 2 grosze. Wygląda to tak, jakby ktoś za wszelką cenę nie chciał dopuścić do tego, aby cena paliw przekroczyła 6 zł. Natomiast niestety – jest to nieuniknione.

Przeczytaj również