PILNE: Znamy nowe ceny paliw! A jednak – padły rekordy – ile aktualnie kosztuje benzyna i diesel?

PILNE: Znamy nowe ceny paliw! A jednak – padły rekordy – ile aktualnie kosztuje benzyna i diesel?

ceny paliw diesel benzyna (3)

Podaj dalej

Kiedy wszystkim wydawało się, że ceny paliw się ustabilizowały, notujemy kolejne wzrosty. Diesel i benzyna przekroczyły już magiczną granicę 6 złotych. Zastanawiamy się, czy to koniec, czy podwyżki nadal będą widoczne w kolejnych tygodniach?

Portal „e-petrol” w każdą środę podaje nowe, średnie ceny detaliczne paliwa w Polsce. W ostatnich 2-3 tygodniach trend wzrostowy wyraźnie zahamował. Od stanu około 5,94 zł za litr ceny bardzo wolno rosły i zatrzymały się na 5,99 zł. Diesel utrzymywał się na takim poziomie przez dwa tygodnie, benzyna również twardo broniła się granicy.

ceny paliw diesel benzyna
fot. pixabay

Ten tydzień przyniósł natomiast zmianę, której wszyscy się spodziewali i która prędzej czy później musiała nastąpić. Magiczna bariera została złamana. Tak oto za benzynę 95-oktanową płacimy teraz średnio w całym kraju 6,01 zł za litr. Jeśli zaś chodzi o benzynę 98-oktanową, cena średnia to obecnie 6,29 zł za litr.

ceny paliw diesel benzyna
fot. pixabay

W przypadku diesla średnio w całym kraju trzeba zapłacić 6,02 zł za litr. Jeśli zaś chodzi o LPG, cena wynosi aktualnie 3,34 zł za litr. Wszystko tak czy inaczej wskazuje na to, że ceny powinny się wkrótce ustabilizować, o ile nawet nie spadać. Aktualnie baryłka ropy brent kosztuje 80 dolarów. Przypomnijmy, że miesiąc temu cena tego surowca kręciła się w okolicach 86 dolarów. To zatem dobra informacja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News