PILNE: Znamy nowe aktualne ceny paliw w Polsce. Benzyna mocno potaniała, a diesel? Sprawdź

PILNE: Znamy nowe aktualne ceny paliw w Polsce. Benzyna mocno potaniała, a diesel? Sprawdź

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Dobre informacje dla kierowców. Paliwo w Polsce w końcu przestało drożeć. Benzyna potaniała, diesel utrzymał się na tym samym poziomie. Natomiast w kolejnym tygodniu powinniśmy się spodziewać kolejnych obniżek.

W ubiegłą środę notowanie średnich cen paliw w Polsce z portalu „e-petrol” nie wlało w nasze serca zbyt wiele optymizmu.  Benzyna 95-oktanowa kosztowała bowiem średnio 7,92, a diesel 7,89 zł. Dodajmy, że benzyna 98-oktanowa kosztowała wtedy 8,55 zł, zaś LPG 3,52 zł. W przypadku PB95 była to obniżka o 2 grosze, zaś w przypadku ON podwyżka o 16 groszy.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
freepik

Jak sytuacja wygląda w tym momencie? 29 czerwca na portalu „e-petrol” ukazało się najnowsze notowanie. Benzyna 95-oktanowa kosztuje teraz 7,82 zł, diesel 7,89 zł, benzyna 98-oktanowa 8,45 zł, zaś LPG 3,49 zł. Najbardziej potaniała benzyna – 95-tka oraz 98-ka – o 10 groszy na litrze. Gaz potaniał o 3 grosze, diesel utrzymał się na dokładnie tym samym poziomie.

Diesel i benzyna tańsze o ponad 40 groszy już w kolejnych dniach? To realny poziom cen paliw

To po części zgodne z tym, co aktualnie dzieje się w polskich rafineriach. Wszak benzyna od 6 czerwca ciągle tanieje. Teraz stacje zaczęły na to reagować. Biorąc to pod uwagę, w przyszłym tygodniu również powinniśmy spodziewać się obniżek cen. Co do diesla – on też w kolejnych dniach zacznie tanieć. Coś się ruszyło?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News