PILNE: Znamy datę premiery GTA VI! Gracze całego świata w ekstazie – największa mapa w historii?

PILNE: Znamy datę premiery GTA VI! Gracze całego świata w ekstazie – największa mapa w historii?

GTA VI 6 premiera data

Podaj dalej

Gracze z całego świata od kilku lat czekają na premierę GTA VI. Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy przybliżoną datę premiery gry. Najważniejsze jest to, że producent potwierdza, że prace nad grą są już w bardzo zaawansowanej fazie.

Grand Theft Auto to chyba najbardziej legendarna seria gier w historii. Nie ma osób, które nigdy nie miały z nią styczności. To prawdziwy fenomen. Świadczy o tym chociażby fakt, że GTA V to najpopularniejsza gra w historii. Potrzebujecie jakiegoś przykładu na potwierdzenie tej tezy? GTA V według doniesień sprzedało się do tej pory lepiej, niż wszystkie odsłony Assassin’s Creed w historii… Czy może zatem dziwić fakt, że Grand Theft Auto VI to od kilku lat najbardziej wyczekiwany tytuł? Oczywiście, że nie.

GTA VI 6 premiera data
fot. GTA / Rockstar Games

„PC World” zdradza szczegóły na temat mapy GTA VI. Według doniesień gracze będą mogli bawić się przede wszystkim w Vice City (fikcyjne Miami), ale także w Liberty City (fikcyjny Nowy Jork), Rio de Neve (fikcyjne Rio de Janeiro), The Republic of Castellano (fikcyjne połącznie Kolumbii i Boliwii) a podobno także w Meksyku i na Kubie. Te lokacje mogą sugerować nam, że dostaniemy historię pełną akcji, strzelaniny i… wojny wśród narkotykowych baronów.

Kiedy premiera? No cóż – dokładnej informacji na ten moment nie ma. Istnieje natomiast pewne podejrzenie, że będzie to 2023 rok. Dokładniej? „PC World” zauważa, że w prognozach finansowych firmy Take-Two – wydawcy GTA – największe zyski w kolejnych latach zaplanowano na okres od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024. Jeśli założyć, że ten wzrost będzie spowodowany premierą GTA VI i że zawiera się w tym jakiś okres przedsprzedaży itp., to być może grę dostaniemy w połowie 2023 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News