PILNE: Znamy ceny paliw na przyszły tydzień! Po ile diesel i benzyna? Fatalne informacje dla kierowców

PILNE: Znamy ceny paliw na przyszły tydzień! Po ile diesel i benzyna? Fatalne informacje dla kierowców

gas-station-3226494_1920

Podaj dalej

Analitycy „e-petrol” jak zwykle w piątek podali ceny paliw na następny tydzień. Po ile będzie diesel i benzyna? Niestety, nie mamy najlepszych wiadomości dla kierowców. Szczególnie tych tankujących do swoich aut olej napędowy.

Niestety, zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że ceny paliw w ostatnich tygodniach cały czas rosną. Benzyna w miarę ustabilizowała swój poziom, natomiast diesel cały czas szybuje. Najnowsze notowania oznaczają fatalne informacje dla kierowców. Tak drogo jeszcze nie było. Czy tę sytuację wkrótce może coś zmienić?

diesel benzyna lpg autogaz ceny paliw po ile
fot. pixabay

Według najnowszych prognoz portalu „e-petrol”, za litr diesla w przyszłym tygodniu, czyli w dniach 1-7 listopada, będziemy płacić od 5,99 do 6,12 zł. W tym tygodniu średnia cena wyniosła 5,97 zł za litr, więc nie ma najmniejszych wątpliwości – znów mówimy o poważnych wzrostach. Już w przyszłą środę po aktualizacji cen średnia cena diesla w naszym kraju powinna przekroczyć magiczną barierę 6 zł za litr.

Jeśli chodzi o benzynę, to tutaj sytuacja się nieco ustabilizowała. Według prognoz w przyszłym tygodniu będziemy płacić za litr 95-tki od 5,94 do 6,10 zł. W tym przypadku średnia cena nie powinna przekroczyć w przyszłym tygodniu 6 zł. W przypadku 98-oktanowej benzyny będziemy płacili za litr w zakresie od 6,19 do 6,33 zł.

diesel benzyna lpg autogaz ceny paliw po ile
fot. pixabay

No i pozostał jeszcze gaz, którego ceny też w miarę się ustabilizowały. W dniach 1-7 listopada za litr autogazu zapłacimy od 3,15 do 3,22 zł. A zatem dla niektórych kierowców informacje są – jakkolwiek by to nie brzmiało – pozytywne, bo wzrosty lekko zahamowały. Gorzej jest z tymi, którzy mają auto na olej napędowy… tutaj podwyżki wciąż postępują jak szalone.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News