PILNE: Znamy ceny paliw na początek grudnia! Koszmarne informacji dla tych, którzy jeżdżą na diesel

PILNE: Znamy ceny paliw na początek grudnia! Koszmarne informacji dla tych, którzy jeżdżą na diesel

ceny paliw diesel benzyna (3)

Podaj dalej

Diesel znów jest zdecydowanie droższy, niż benzyna. To fatalne informacje dla wszystkich kierowców, którzy leją do baku swoich samochodów właśnie olej napędowy. Jakie będą ceny paliw na początku grudnia?

Czy Polacy przyzwyczaili się już do tankowania powyżej psychologicznej bariery 6 zł? Wydaje się, że tak, chociaż na pewno nie wszyscy. W nieco gorszej sytuacji są ci, którzy tankują do swoich aut diesel. Oni muszą liczyć się z tym, że na początku grudnia za litr paliwa będą płacili grubo powyżej 6 zł. Prognoza mówiła o zakresie 5,99-6,10 zł, co teoretycznie wyklucza obniżki.

ceny paliw diesel benzyna
fot. pixabay

Benzyna z kolei nieco potaniała. Prognoza na pierwsze dni grudnia wynosi między 5,93 a 6,05 zł. Przy średniej cenie z ubiegłego tygodnia, która wynosiła 6,04 zł za litr, nie jest to wcale taki zły wynik. Potaniała nie tylko benzyna 95-oktanowa, ale również ta 98-oktanowa. To na pewno dobry sygnał i zapowiedź lepszego jutra.

ceny paliw diesel benzyna
fot. pixabay

Oznak lepszego jutra nie widać za bardzo jeśli chodzi o LPG. W pierwszych dniach grudnia powinniśmy tankować w przedziale 3,35-3,41 zł za litr autogazu. Nastroje w ostatnich dniach dopisują. W tym momencie nie powinniśmy już raczej obserwować wielkich podwyżek. Cały czas spada cena ropy naftowej. Za ropę brent jeszcze w ubiegły czwartek płaciliśmy 82 dolary za baryłkę. Teraz cena spada w kierunku 70 dolarów. To potworny krach.

Ale dla nas to dobre informacje. Im tańsza ropa, tym tańsze paliwo. Oczywiście ta zmiana nie nastąpi od razu, ale powinniśmy wyczekiwać lepszych cen. Może przyjdą akurat na święta?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News