PILNE: Znamy ceny paliw na Majówkę! Sprawdź, ile będzie kosztowała benzyna oraz diesel!

PILNE: Znamy ceny paliw na Majówkę! Sprawdź, ile będzie kosztowała benzyna oraz diesel!

diesel paliwo benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Na portalu „e-petrol” opublikowano prognozę cen paliw na kolejny tydzień, w tym również na Majówkę. Są to znakomite informacje dla wszystkich kierowców. Wszystkie rodzaje paliwa powinny zdecydowanie potanieć. Im dłużej tydzień będzie trwał, tym będzie taniej. Ta prognoza na pewno może napawać nas optymizmem. W końcu coś zaczyna się ruszać w dobrą, odpowiednią stronę?

Po ile benzyna i diesel na Majówkę?

W środę, 26 kwietnia, na portalu „e-petrol” pojawiła się aktualizacja średnich cen paliw w Polsce. Dowiedzieliśmy się, że benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 6,72 zł, zaś 98-oktanowa 7,32 zł. Według ekspertów za diesel płacimy średnio 6,49 zł, a za LPG 3,07 zł. Jeśli chodzi o benzynę, to trzeba sobie powiedzieć wprost, że nadal jest bardzo drogo. Natomiast jeśli chodzi o diesla, to już w tym tygodniu zaobserwowaliśmy dosyć poważną obniżkę ceny paliwa. Jak będzie w Majówkę?

benzyna diesel paliwo ceny paliw lpg autogaz
fot. freepik.com – regina-erofeeva

Według prognozy „e-petrol” benzyna 95-oktanowa może kosztować między 6,58 zł a 6,72 zł. Tak więc w optymistycznym scenariuszu na przestrzeni jednego tygodnia benzyna może potanieć nawet o 14 groszy. Jeśli chodzi zaś o odmianę 98-oktanową, to tutaj przewidywany jest zakres 7,20 zł – 7,31 zł. Więc tutaj w idealnym scenariuszu możemy spodziewać się obniżki ceny nawet o 12 groszy. Nawet jeśli paliwa nie potanieją tak bardzo, to… tak czy inaczej powinny potanieć. Nie zakłada się podwyżek cen.

W przypadku diesla spodziewamy się kolejnych istotnych spadków cen. W minioną środę olej napędowy kosztował średnio 6,49 zł. Na przestrzeni kolejnego tygodnia ceny mają oscylować między 6,34 zł a 6,47 zł. Tak więc również tutaj oczekujemy obniżek cen. W porywach nawet o 15 groszy na jednym litrze. Wreszcie, prognoza LPG zakłada ceny między 2,99 zł a 3,06 zł. Po raz pierwszy od dłuższego czasu cena autogazu może więc spaść poniżej bariery 3 zł za litr. Wygląda to coraz lepiej…

Majówka z tańszymi paliwami?

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że jest to prognoza. Nikt nie obieca wam na pewno, że 2 maja diesel będzie kosztował – powiedzmy – 6,40 zł. Wpływ ma na to wiele różnych czynników i zmiennych. Natomiast prawda jest taka, że w tym tygodniu diesel potaniał nawet bardziej, niż przewidywała to prognoza. W ubiegłym tygodniu „e-petrol” nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu nie zakładał, że olej napędowy tak bardzo potanieje na przestrzeni tygodnia.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Powerlightss

Natomiast trzeba sobie powiedzieć szczerze, że wszystko to zmierza w dobrym kierunku. W rafineriach wciąż obserwujemy spadki cen, więc możemy się spodziewać kolejnych obniżek cen paliw. Mamy nadzieję, że ta seria nie zostanie przerwana i że od przyszłego tygodnia sytuacja się nie odwróci. W tym momencie jednak nic na to nie wskazuje. Sytuacja wygląda bardzo dobrze, a w kolejnym tygodniu powinna wyglądać nawet lepiej. Więc bynajmniej nie ma na co narzekać.

Plany na Majówkę?

Według synoptyków najlepsze warunki do majówkowego grillowania powinny występować w niedzielę oraz w poniedziałek. Warto pomyśleć też o aktywnym spędzaniu czasu, chociażby wycieczce rowerowej. Tegoroczna Majówka może wiązać się ze zmienną pogoda, ale jestem przekonany, że nikomu nie skomplikuje to planów. Wszak to ulubione święto Polaków. Pogoda nie może go przekreślić. A jakie wy macie plany na długi weekend majowy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News