PILNE: Znakomite wiadomości. Ogromne obniżki na stacjach paliw. Diesel tańszy o 48 groszy, benzyna o 15!

PILNE: Znakomite wiadomości. Ogromne obniżki na stacjach paliw. Diesel tańszy o 48 groszy, benzyna o 15!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Znakomite wiadomości z rynku paliw przynosi dziś portal „e-petrol”. Zanotowaliśmy wyraźne spadki. Zarówno benzyna, jak i diesel oraz LPG potaniały. W przypadku diesla ten spadek jest zdecydowanie widoczny.

Jeszcze w minioną środę benzyna 95-oktanowa kosztowała w Polsce średnio 6,67 zł za litr. 98-oktanowa była za średnio 6,99 zł, zaś za litr paliwa typu diesel płaciliśmy 7,66 zł. Nie najlepiej wyglądała tez sytuacja jeśli chodzi o LPG, bo litr autogazu kosztował aż 3,79 zł. Jednym słowem mówiąc – drożyzna. Co przyniósł ten tydzień? Trend spadkowy, czy wzrostowy?

diesel benzyna obniżka cen
fot. pixabay

Analitycy przewidywali, że benzyna będzie kosztować od 4 do 10 kwietnia w przedziale między 6,63 a 6,77 zł za litr. Jeśli chodzi o diesel, przewidywane były widełki między 7,62 a 7,77 zł. W przypadku LPG analitycy „e-petrol” twierdzili, że ceny będą wahać się między 3,69 zł za 3,79 zł. W jakim stopniu te prognozy się sprawdziły?

PILNE: VAT i akcyza znów w dół? Rząd szykuje obniżkę podatków? Po ile będzie diesel i benzyna?

Dobre wieści – z notowania na dzień 6 kwietnia wynika, że aktualnie średnia cena benzyny 95-oktanowej w Polsce to 6,52 zł za litr – obniżka o 15 groszy. Diesel kosztuje teraz 7,29 zł, czyli potaniał o 48 groszy na litrze. Wreszcie, potaniał też gaz, ale niewiele, o 6 groszy.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News