PILNE: Złe wiadomości… Inflacja znowu w górę. O tyle w kwietniu podrożały ceny wszystkiego…

PILNE: Złe wiadomości… Inflacja znowu w górę. O tyle w kwietniu podrożały ceny wszystkiego…

inflacja ceny

Podaj dalej

Inflacja za kwiecień wyniosła aż 12,3% To największy wzrost cen od 1998 roku. Bijemy kolejne rekordy i nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy miał się zmienić. Z każdym tygodniem jest coraz gorzej.

GUS podał dziś dane. Inflacja w kwietniu wzrosła do 12,3%. Zaczynam mieć wątpliwości, czy to jeszcze jest przyrost cen, który da się w jakikolwiek sposób kontrolować. Zaczynam podejrzewać, że to dzieje się już obok nas. Inflacja żyje własnym życiem i nie pyta naszych rządzących o zdanie. A oni też jakby… nie za bardzo wiedzą, jak mają sobie z nią poradzić.

inflacja ceny
fot. pixabay

Inflacja po raz kolejny bije rekordy. Po raz kolejny przebija też zapowiedzi większości ekonomistów. Oni nie spodziewali się, aby procent wzrósł ponad barierę 12. Oczywiście ci, którzy są odpowiedzialni za rządzenie krajem, mają mnóstwo wytłumaczeń. Że to problem globalny i nie mamy na niego wpływu. To prawda, po części…

PILNE: 1 maja ogromna zmiana na stacjach! Całkowicie zniknie to paliwo – zarówno benzyna, jak i diesel

W ujęciu rok do roku najbardziej podrożało oczywiście… paliwo! Tak jest – aż o 27,8%. Nośniki energii podrożały z kolei o 27,3%. Nie najlepiej wyglądają też statystyki dotyczące cen żywności oraz napojów – wzrost aż o 12,7%. Wszystkie te dane przekazuje „Interia”. A pamiętacie – tyle było po drodze tarczy. Antyinflacyjna, antyputinowska… i co to daje? No właśnie widać co.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Najgorsze jest to, że pomimo wprowadzania kolejnych tarczy inflacja cały czas rośnie. Cały czas ceny rosną. Nawet w porównaniu do marca. Do poprzedniego miesiąca! Paliwo „tylko” o 0,8%, ale już żywność i napoje aż o 4,2%! Tak – na przestrzeni jednego miesiąca. A to nadal nic. Eksperci spodziewają się, że inflacja osiągnie swój szczyt w trzecim kwartale roku…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News